65071947 info@ocb.lv Brīvības iela 35, Ogre, LV-5001

Izdevniecība: Daugava
Izdošanas gads: 2017
Lappušu skaits: 244
Pasūti izdevumu katalogā

Šis stāsts ir par diviem draugiem, visnotaļ atšķirīgiem cilvēkiem, viņu mīlestību un sāncensību, savstarpējām attiecībām, kuras nebūt nav vienkāršas. Netrūkst aizraujošu portretējumu un iztēli rosinošu norišu, pagātnes notikumu, kuri apliecina: laika gaitā nekas nav mainījies – ļaužu daba nekādā ziņā. Uzticība un nodevība, piedzīvojumi, apgarotas atmiņas par dzimto sētu un mīlestību, kura ir lielākā un paliekošākā vērtība – vienalga, kur dzīves vētras aiznesušas.
Autors pārzina to, par ko raksta, droši vien šīm personām ir arī savi prototipi, galvenajam tēlam – arī Henrikam – šķiet, netrūkst autobiogrāfisku vaibstu. Un glītais, bet bīstamais draugs ir izdevies tik taustāms, ka jūtams – viņš nav rakstnieka fantāzijas radīts, bet gan noskatīts no dzīves.
Henriks Senkevičs (1846-1916) ir visā pasaulē atzīts poļu klasiķis, Nobela prēmijas laureāts, kura proza joprojām ir iecienīta. Viņa darbs „Haņa” vēstī par dzīvi Polijas laukos, par jaunību un pirmo mīlestību, par draudzību, kurai jāpieredz lieli pārbaudījumi, par cilvēku raksturiem, kas neizbēgami parādās notikumu gaitā un kara apstākļos, kad uzkrājas pieredze un rūdījums.

Search