Bibliotēkas piedāvājums cilvēkiem ar redzes traucējumiem

Pateicoties Bila & Melindas Geitsu fonda grantam un korporācijas “Microsoft” programmatūras dāvinājumam Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstībai, pakāpeniski tiek modernizētas Latvijas bibliotēkas.

 

Latvijas valsts un Bila & Melindas Geitsu fonda līdzfinansētā projekta “Informācijas tehnoloģiju apmācības vājredzīgajiem un neredzīgajiem cilvēkiem” ietvaros Ogres Centrālās bibliotēkas lietotājiem ir pieejams specializēts datortehnikas komplekts cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

 

Šobrīd lietotāju rīcībā ir videolupa un telelupa, kas palielina tekstu līdz 16 reizēm. Tādas ikdienišķas darbības kā žurnālu un laikrakstu pārlapošana, fotogrāfiju aplūkošana, etiķešu lasīšana, krustvārdu mīklu minēšana vairs nesagādās problēmas cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

 

Grāmata jāpaliek zem videolupas, un teksts palielinājumā parādās ekrānā. Protams, jāiemanās grāmatu ievietot tā, lai varētu izlasīt katru rindiņu, nepazaudējot iepriekšējo. Attēli ekrānā gan nav tik krāsaini kā grāmatā, toties iespējams piemērot ekrāna krāsu (piemēram, izvēlēties baltus burtus uz melna fona). Zem videolupas ērti pētīt kartes.

 

Šo datortehnikas komplektu var izmantot katrs lasītājs, kuram ir nepieciešamība aplūkot kādu sīku tekstu vai palielināt attēlu.

 

Esam gandarīti par iespēju sniegt šo pakalpojumu!

Leave a Comment