Nobalso par gada monētu un atrisini krustvārdu mīklu

Pirmdien, 2011.gada 7.martā, Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sākas Monētu dienas, kas norit vienlaikus ar Latvijas Bankas aptauju „Latvijas gada monēta 2010”.

 

Arī Ogres Centrālā bibliotēka aicina savus apmeklētājus nobalsot par „Latvijas gada monētu 2010” un atrisināt krustvārdu mīklu.

 

Šogad Monētu dienu ietvaros bibliotēku apmeklētājiem tiek piedāvātas vairākas aizraujošas iespējas. Viena no tām – piedalīties balsojumā no publisko bibliotēku interneta tīkla un tādējādi nominēt „Bibliotēku gada monētu 2010”. Piedalīties balsošanā būs iespējams divu nedēļu garumā – no 7. līdz 20. martam.

 

Otra iespēja – atrisināt krustvārdu mīklu un kļūt par vienu no tiem, kam būs iespēja izvēlēties, kuru no piecām monētām saņemt kā dāvanu. Lai piedalītos krustvārdu mīklas risināšanā, sākot ar 14. martu jāreģistrējas spēlei interneta vietnē www.monetudienas.lv un jāatbild uz jautājumiem, atbildes meklējot interneta resursos. Krustvārdu mīklas risināšanai atvēlēta viena nedēļa – tā tiks aktivizēta pirmdien, 14. martā, un tajā varēs piedalīties līdz svētdienai, 20. martam.

 

Kā kļūt par „Monētu dienu bibliotēkā” dalībnieku?

Vienīgais nosacījums – jāatnāk uz savu bibliotēku! Var izmantot bibliotēkas datoru vai pieslēgties bibliotēkas bezvadu (Wi-Fi) interneta tīklam ar savu portatīvo datoru. Tālāk – jāatver Monētu dienu mājas lapa, jāizpēta informācija, jānobalso un jābauda spēles prieks!

 

Lai iepazītos ar monētām, nobalsotu un piedalītos krustvārdu mīklas risināšanā, jāizmanto interneta vietne www.monetudienas.lv.

 

„Bibliotēku gada monētas 2010” nominēšana ir jauna, līdz šim nebijusi bibliotēku apmeklētāju izdevība paralēli vispārīgajam sabiedrības balsojumam izvēlēties savu gada monētu, kuras autors – mākslinieks – saņems 3td sagādātu speciālbalvu. Bibliotēku balsojumā tiks uzskaitītas balsis, kas nodotas, izmantojot pašvaldību publisko bibliotēku tīklam pieslēgtos datorus – stacionāros vai portatīvos. Aktīvākās bibliotēkas pārstāvjiem tiks dota iespēja 3td speciālbalvu pasniegt nominētās monētas māksliniekam aptaujas „Latvijas gada monētas 2010” svinīgajā noslēguma ceremonijā 11. aprīlī.

 

Savukārt dalība krustvārdu mīklas risināšanā krietni palielina bibliotēku apmeklētāju izredzes kļūt par vienas, turklāt paša izraudzītas monētas īpašnieku.

 

Monētu dienu noslēgumā aktīvākās bibliotēkas, kas tiks noteiktas, summējot gan balsotājus, gan spēles – krustvārdu mīklas – dalībniekus, saņems Latvijas Bankas monētu katalogus.

 

 

 

Leave a Comment