Karnevāla gājiens “Gribu iet uz bibliotēku”

Ap 2000 bērnu no visas Latvijas 8.septembrī pulcējās Rīgā, lai dotos “Gaismas pils” atklāšanai veltītā karnevāla gājienā “Gribu iet uz bibliotēku!”.

Šis bija viens no Latvijas Nacionālās bibliotēkas atklāšanas pasākumiem un daļa no Eiropas Kultūras galvaspilsētas pasākumu programmas.

Tērpušies savu iecienītāko grāmatu varoņu tēlos bērni kopā ar saviem atbalstītājiem devās simboliskā gājienā pāri Akmens tiltam no Rātslaukuma uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku jeb “Gaismas pili”.

 

Gājienā piedalījās arī čaklākie mūsu Ogres un Krapes bibliotēku žūristi, kuri ne tikai jau vairākus gadus darbojas Bērnu žūrijā, bet ir arī aktīvākie lasītāji.
Šajā  pasākumā viņiem bija iespēja demonstrēt savu izveidoto karnevāla tērpu par mīļākās grāmatas tēmu, saņemt balvas, dzirdēt koncertu, piedalīties Gaismas pils iepazīšanas spēlē un uzzināt daudz jauna.

Katrs dalībnieks balvā saņēma grāmatu “Atmodināt Saulcerīti.” Šajā grāmatā ir publicēti 72 bērnu oriģinālākie darbi, kas ļaus iepazīties ar jaunām leģendām par Stikla kalnu, Antiņu un Saulcerīti. Krājums tapis pēc Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētā domrakstu konkursa “Kā atmodināt Saulcerīti”. Vērtēti tika 259 labākie darbi. Krājumā ir ievietota arī Ogres Valsts ģimnāzijas audzēknes Beatrises Majores eseja.

Leave a Comment