skip to Main Content
65071947 info@ocb.lv Zvaigžņu iela 4, Ogre, LV-5001

Austriešu rakstnieks Roberts Zētālers dzimis 1966. gadā Vīnē. Pirmais no viņa pieciem romāniem publicēts, kad autoram bija 38 gadi. Darbojies arī teātra un kino mākslā. Par saviem romāniem un scenārijiem saņēmis daudzus apbalvojumus, par romānu “Viss mūžs” viņam piešķirta Grimmelshauzena balva.
Zētālera radītais Andreass Egers ir kalnietis, stiprs vīrs, lēns un pamatīgs. Dzimtajā ielejā viņš pazīst ik zemes pēdu un kalna virsotni. Mazajā kalnu ciematā ir viņa mājas, viņa dzīves un esības pamats, te rodama viņa eksistences dziļākā jēga. Andreasam Egeram ir attiecības ar kalniem un pļavām, ar savu mazo namiņu un pāris cilvēkiem. Vārdus viņš izmanto tikai lielas nepieciešamības gadījumā, iespējams, tāpēc, ka tiem ir tendence radīt nepatikšanas. Pat mīlestībā Andreass atzīstas ar apkārtējās ainavas palīdzību, saulrietā iededzot ugunis ar mīļotās vārdu pāri visai ielejai.
Viņš dzīvo neapzinātā saskaņā ar pārliecību, ka cilvēks ir tikai niecība pret apkārtējās dabas un likteņa varenību. Andreasa mūžs ir garš, un ārpus ielejas viņš nokļūst tikai vienu reizi – kad piedalās Otrajā pasaules karā un nonāk gūstā. Viņš atgriežas, gūsta šausmu nemainīts un mierīgs, atgriežas, lai izbaudītu, kā visa plašā pasaule lēni un nenovēršami ienāk mazā ciemata ikdienā.

Back To Top
×Close search
Search