Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Tikšanās un filmu vakars ar žurnālistu Ansi Pūpolu

27 maijs @ 5:30 pm - 7:00 pm

27.maijā plkst. 17.30 Ogres Centrālās bibliotēkā Konferenču zālē uz tikšanos un filmu vakaru aicina izmeklējošais žurnālists, vairāku atmaskojošo dokumentālo filmu autors, Eiroparlamenta deputāts Ansis Pūpols.

Tikšanās laikā ikvienam būs iespēja klātienē tikties un diskutēt ar Ansi Pūpolu par notiekošo Latvijā, viņa izmeklējošo žurnālista darbību, kā arī noskatīties vairākas viņa radītās dokumentālās filmas un uzzināt par filmu tapšanas aizkulisēm.

Tikšanās laikā Ansis Pūpols demonstrēs:

  • dokumentālo filmu “Krievijas armijas izvešana. Nezināmās lappuses”, kas apkopo laikabiedru un vēsturisko notikumu aculiecinieku un dalībnieku atmiņas un atklāj Krievijas armijas izvešanas politiskās aizkulises;
  • dokumentālo filmu “Darva”, kurā pētītas daudzmiljonu cigarešu biznesa aizkulises, kā arī apskatīta citu valstu pieredze cīņā ar smēķēšanu, meklējot iemeslus, kāpēc citās Eiropas valstīs ar cigarešu apkarošanu veicas daudz labāk, nekā Latvijā;
  • dokumentālo filmu “Eksportētāji”, kas atklāj AS “Olainfarm” Krievijas meitasuzņēmuma “Olainfarm RUS” visai apšaubāmo darbību.

“Savas profesionālās karjeras laikā man ir bijusi unikāla iespēja tikties ar dažādas raudzes blēžiem. Nejēdzību mūsu valstī joprojām ir gana, līdz ar to mans darba lauks ir un būs gana plašs. Šis būs pirmais manu filmu vakars, plānoju tādus rīkot visā Latvijā. Dalīšos ar savu pieredzi un novērojumiem, kā arī pastāstīšu par žurnālista darba aizkulisēm. Man, kā neatkarīgam žurnālistam, ir ļoti svarīgs iedzīvotāju viedoklis. Būs ļoti interesanti uzzināt, ko iedzīvotāji domā, par kādām tēmām interesējas un kas viņiem aktuāls. Tāpat ceru šo tikšanos laikā gūt radošu iedvesmu jautājumiem un tematiem, ko pētīt nākamajos projektos,” norāda Ansis Pūpols.

Žurnālists kopā ar savu komandu no Nemelo.lv ir radījis vairāk kā 20 dokumentālās filmas, pētot un atklājot gan farmācijas, gan cigarešu biznesa aizkulises, pētījis Krievijas armijas izvešanu no Latvijas 90tajos gados, atklājis bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rinkēviča darbību melno pusi, apskatījis “zaļo aktīvistu biznesa” aizkulises utt.

Anša Pūpola filmas dažādās interneta platformās ir sasniegušas vairākus simtus tūkstošus skatījumu.

Details

Date:
27 maijs
Time:
5:30 pm - 7:00 pm
Event Category:
Event Tags:
, , , , ,