skip to Main Content
65071947 info@ocb.lv Zvaigžņu iela 4, Ogre, LV-5001
Lekcijas Un Meistarklases Stāstu Stāstīšanā Un Publiskajā Runā Ogrē

Lekcijas un meistarklases stāstu stāstīšanā un publiskajā runā Ogrē

Laikā no šī gada 20. septembra līdz 15. novembrim katru otro svētdienu no plkst. 10:30 līdz 13:00 Ogres novada Kultūras centrā norisināsies stāstu stāstīšanas un publiskās runas lekcijas un meistarklases.

  Stāstu stāstīšana un klausīšanās pamatoti tiek uzskatīta par vienu no senākajām cilvēku pamatvajadzībām. Abas prasmes ir arī ļoti svarīgi darba rīki pasaules izzināšanā, sociālo prasmju izkopšanā un atmiņas uzlabošanā. Mīti un stāsti ir veidojušies, lai palīdzētu cilvēkam pieņemt un paļauties uz dabas noteikto dzīves ritu, neturoties pie bīstamām un absurdām ilūzijām.

 Jomas speciālisti dalīsies savā pieredzē un zināšanās ne tikai par stāsta uzbūvi un dramaturģiju, bet arī praktiskiem vēstīšanas jautājumiem – skaidru runu un psihofiziku, aktiermeistarību. Šajās tēmās ietilpst stāsta uzbūves pamatprincipi, konflikts; režijas elementu pielietošana, veidojot, stāstījumu, kā arī runas un stājas vingrinājumi. Noslēgumā runāsim par to, kā un kāpēc pasniegt tādu stāstu, kuram jau ir miljoniem citu autoru, proti, dzīvesstāstu. Dalībniekiem būs iespēja dalīties nodarbībās ar saviem stāstiem un saņemt atgriezenisko saiti no klausītājiem.

Pirmā tikšanās jau 20. septembrī, Ogres KC, kurā metafizisku prologu par to kā domāja senais cilvēks mums lasīs dzejnieks, tulkotājs un rakstnieks Ilmārs Zvirgzds. Viņš ir tulkotājs, kurš latviešu valodā pārtulkojis pasaules vissenāko pierakstīto stāstu – eposu par Gilgamešu. Piesakies nodarbībām, rakstot uz e-pastu aizrauruna@gmail.com, kā arī seko līdzi Facebook lapai AizrauRuna. Tiekamies!

Nodarbības tiek īstenotas Ogres novada pašvaldības projektu konkursa “R.A.D.I. – Ogres novadam” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

Alīna Fridriksone un Zanda Stārastniece (+371 20604207)

“AizrauRuna” pasākumu īstenotājas

Back To Top
×Close search
Search