Bibliotēku lietotāju pieredzes stāsti

Projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros bibliotekāri ir palīdzējuši daudziem Latvijas iedzīvotājiem apgūt līdz šim nepazīstamas lietas – datoru un internetu, kā arī, izmantojot jaunās prasmes, sasniegt sākumā šķietami neaizsniedzamas personīgās virsotnes. Pozitīvie līdzcilvēku veiksmes stāsti tiks izmantoti kā piemēri, lai motivētu un pārliecinātu arvien vairāk cilvēku izmantot bibliotēku piedāvātās daudzveidīgās iespējas apmierināt savas informācijas, izglītības, socializēšanās, sadzīves vai citas vajadzības, tādējādi uzlabojot dzīves kvalitāti.

Bibliotēkās filmētie materiāli vēlāk pārtaps nelielos video sižetos un būs pieejami plašai auditorijai dažādos medijos. Taču jau šobrīd par dažiem stāstu varoņiem iespējams lasīt reģionālajos medijos vai sekot līdz stāstu dokumentēšanas gaitai „Trešā tēva dēla” izveidotajā emuārā – dienasgrāmatā (www.tresaistevadels.blogspot.com). Lai pēc iespējas ātrāk saņemtu informāciju par jauniem ierakstiem šajā dienasgrāmatā, iespējams kļūt par „Trešā tēva dēla” profila 3td_biblio sekotāju portālā Twitter.

Stāstu varoņi dokumentēšanai tika atlasīti, pamatojoties uz pašvaldību publiskajās bibliotēkās novērotiem patiesiem veiksmes stāstiem, kurus pēc „Trešā tēva dēla” lūguma iesūtīja bibliotekāri. Tos apkopojot, apstiprinājās, ka bibliotēkām ir liela nozīme dažādu vecumu un paaudžu, kā arī dažādām sociālajām grupām piederošu iedzīvotāju vidū. Turklāt interešu un vajadzību amplitūda, kuras iespējams apmierināt, izmantojot bibliotēku pakalpojumus, arī ir ļoti daudzveidīga. Šie stāsti pilnā mērā apliecina, ka ceļš uz bibliotēku var būt ceļš uz labāku, piepildītāku dzīvi.

„Trešais tēva dēls” aicina bibliotekārus iepazīties ar jau publicētajiem pieredzes stāstiem, kā arī vēlreiz apsvērt, vai kāds interesants, vērtīgs un iedvesmojošs stāsts nav palicis pilsētas/pagasta bibliotēkas sienās. Uzrakstiet to un atsūtiet 3td@3td.lv, jo īpaši tad, ja stāsta varonis ir bērns, jaunietis, students, vietējās inteliģences pārstāvis – skolotājs, dakteris, mākslinieks vai citas profesijas pārstāvis, zemnieks vai mazais uzņēmējs. Kādiem no stāstiem, kurus iesūtīsiet līdz 23.novembrim, vēl ir iespēja kļūt par sižetu video īsfilmai.

Informāciju sagatavoja:
Sandra Vīgante, v/a KIS projekta „Trešais tēva dēls” komunikācijas vadītāja – 26565471 sandra.vigante@kis.gov.lv
www.kis.gov.lv

Leave a Comment