Drošāka interneta diena 2010

Šī gada 9. februārī vairāk kā 60 valstīs visā pasaulē atzīmē Drošāka interneta dienu. Šogad kampaņas “Padomā, pirms ievieto internetā!” mērķis ir vērst sabiedrības, īpaši bērnu un jauniešu, uzmanību uz personiskās informācijas ievietošanu internetā.

Moderno tehnoloģiju laikmets internetā mums un īpaši jauniešiem devis iespēju gan vērot notikumus no malas, gan pašiem iesaistīties informācijas telpas veidošanā – ar saviem vēstījumiem, fotogrāfijām un videomateriāliem. Veidojot savu tiešsaistes identitāti, mums katram ir iespēja kļūt par interneta “slavenību”. Tomēr visbiežāk aizmirstam, ka publicējot jebkādu personīgo informāciju internetā, tā kļūst pieejama visiem interneta lietotājiem, un, iespējams, būs pieejama internetā arī pēc gada, pieciem vai desmit gadiem. Tas nereti var radīt ne vien nepatīkamus mirkļus un emocionālus pārdzīvojumus, bet arī sarežģījumus personīgajā un profesionālajā dzīvē nākotnē.

Vispasaules Drošāka interneta dienas svinībās iesaistīsies organizācijas no 27 Insafe tīkla valstīm un 40 sadarbības valstīm visā pasaulē, lai kopīgi vērstu bērnu, jauniešu, vecāku un skolotāju uzmanību uz privātas informācijas publicēšanu internetā. Lai pievērstu lielāku uzmanību šim notikumam, ir izveidots videoklips visās Eiropas Savienības oficiālajās valodās.

Noskaties klipu un – Padomā, pirms ievieto internetā!

http://www.youtube.com/watch?v=d9wSoxzBgUY

Latvijas Interneta asociācijas projekts “Net-Safe Latvia” atzīmēs Vispasaules Drošāka interneta dienu, uzsākot sociālo kampaņu “Padomā, pirms ievieto internetā!”, kuras ietvaros tiks organizēti vairāki pasākumi ar mērķi izglītot sabiedrību par drošāku interneta lietošanu un personiskas informācijas publicēšanu internetā.

Net-Safe Latvia projekts ir vērsts uz bērnu, jauniešu, skolotāju un vecāku informēšanu un izglītošanu interneta satura drošības jomā. Projekts arī nodrošina iespēju sabiedrībai mājaslapā www.drossinternets.lv elektroniski ziņot par atklātajiem pārkāpumiem internetā. Ziņojumi tiek apstrādāti un vajadzības gadījumā nosūtīti izskatīšanai Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļai, kā arī starptautiskajai Inhope asociācijai. Projekta aktivitātēs ir iesaistīts arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālrunis 116111 (80006008), kas nodrošina psihologu konsultācijas.

Informāciju sagatavoja:

Maija Katkovska

Net-Safe Latvia projekta vadītāja

Latvijas Interneta asociācija

e-pasts: maija@drossinternets.lv, tālr. 29465566

www.drossinternets.lv

Leave a Comment