Erudīcijas sacensības internetā ”No Pekinas līdz Vankūverai”


Pirmdien 8.martā tika dots starts sportiskās erudīcijas sacensībām internetā „No Pekinas līdz Vankūverai”, kuru rīko portāls www.ParSportu.lv sadarbībā ar valsts aģentūru „Kultūras informācijas sistēmas” un Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri.

Konkursā aicināts piedalīties ikviens sporta interesents, kurš apmeklē bibliotēku, un mēneša laikā līdz 6.aprīlim tiks noskaidrots prasmīgākais olimpiskās informācijas meklētājs internetā, kurš saņems galveno balvu – ceļazīmi ekskursijai uz Eiropas Parlamentu Briselē.

 

Lai piedalītos konkursā, jādodas uz tuvāko bibliotēku un jāpiereģistrējas, jo atbilstoši rīkotāju mērķiem un konkursa misijai dalībniekiem jābūt reģistrētiem bibliotēku lasītājiem. Konkursā tiks vērtēta arī bibliotekāru aktivitāte konkursa popularizēšanā un lasītāju informēšanā, un tiks noteikti divi Radošākie bibliotekāri, kuriem arī balvā tiks piešķirta ekskursija uz Eiropas Parlamentu.

Sporta erudīcijas konkurss internetā tiek rīkots, lai veicinātu iedzīvotāju interesi un zināšanas par sportu, kā arī lai stimulētu interneta lietotājus pilnveidot savas prasmes informācijas meklēšanā internetā un dažādu sabiedriski aktuālo un uzziņu portālu izmantošanā. Konkurss tiek piedāvāts arī kā papildu instruments bibliotēkām darbā ar lasītājiem, lai ar tā palīdzību aizvien plašāku sabiedrības loku informētu par bibliotēkās pieejamo jauno tehnoloģiju iespējām meklēt, uzzināt un iegūt zināšanas par sev interesējošām jomām un dažādiem nozīmīgiem sabiedriskajiem procesiem.

Jautājumi no 8.marta 3 reizes nedēļā tiks publicēti portālā www.ParSportu.lv un atbildes būs jāiesūta ar e-pasta starpniecību. Katras nedēļas trīs prasmīgākie atbildētāji saņems pārsteiguma balvas.
Atbilžu iesūtīšanas termiņi un adrese tiek publicēti reizē ar pirmo jautājumu.
Nosūtot atbildes konkursa dalībniekiem epastā obligāti jānorāda vārds, uzvārds, savs telefona numurs, bibliotēka, kuru pārstāv, un rajons (pēc vecā administratīvā dalījuma).

Konkursa noslēgumā tiks noteikts konkursa uzvarētājs, kurš būs ieguvis augstāko punktu skaitu kopvērtējumā (vienāda punktu skaita gadījumā, tiks rīkota izloze), kā arī divi Radošākie bibliotekāri (viens no pilsētas un viens no pagasta bibliotēkas), un šie trīs cilvēki saņems konkursa „No Pekinas līdz Vankūverai” galveno balvu – ekskursiju uz Eiropas Parlamentu Briselē.

Leave a Comment