Vasaras fotokonkurss bibliotēkām un lietotājiem

Līdz 2011. gada 7. jūlijam vairāk nekā 800 Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku apmeklētājiem un citiem interesentiem ir iespēja piedalīties fotogrāfiju konkursā „Es mīlu tavu foto”.

Konkursa mērķis ir uzņemt veiksmīgus bibliotēku attēlus, kas varētu kalpot kā bibliotēku vizītkartes portālā www.biblioteka.lv.

 

Piedaloties konkursā, tā dalībnieki var palīdzēt bibliotēkām iegūt ne tikai interesantus savas bibliotēku attēlus, bet arī iespēju bibliotēkā organizēt vienas dienas foto semināru-plenēru privātās fotoskolas „FotoAkadēmija” pasniedzēju vadībā. Bez tam kādam no fotogrāfiju autoriem tiks dāvināta šīs skolas īpašā balva – iespēja bez maksas apmeklēt vienu no „FotoAkadēmijas” vai „KinoAkadēmijas” rīkotajiem kursiem 150 LVL vērtībā.

 

Konkurss tiek organizēts publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros, tādējādi turpinot tradīciju katru vasaru bibliotēku apmeklētājiem piedāvāt kādu aizraujošu konkursu. Pagājušajā gadā tās bija bibliotēku Wi-Fi lietotāju sacensības „Bezvadu zemene”.

 

Nozīmīga publisko bibliotēku mērķauditorija ir jaunieši. „Trešā tēva dēla” 2009./2010 gadā veiktie pētījumi liecina, ka pēdējo gada laikā bibliotēkās visvairāk iegriezušies jaunieši – 67% no visiem bibliotēku apmeklētājiem ir vecumā līdz 24 gadiem. Tāpēc konkursa rīkotāji īpaši aicina konkursā „Es mīlu tavu foto” iesaistīties gados jaunus cilvēkus, taču piedalīties var ikviens, kas mīl savu bibliotēku un jūtas sirdī jauns.

 

Ar šo konkursu „Trešais tēva dēls” vēlas paplašināt jauniešu interešu loku. Ja neskaita ar mācībām saistītās vajadzības, visbiežāk jauniešus bibliotēkās interesē izklaides un saziņas iespējas internetā. Iesaistoties foto konkursā, jauniešiem tiek piedāvāta izdevība pierādīt savu potenciālu arī citā veidā – veidojot interesantus, radošus savu bibliotēku fotoattēlus.

 

Fotogrāfiju konkurss „Es mīlu tavu foto” tiek rīkots sadarbībā ar lielāko privāto fotoskolu Baltijā – „FotoAkadēmiju”.

 

Tatjana Boguševiča, „FotoAkadēmijas” vadītāja: „Mums ir liels gods piedalīties publisko bibliotēku projektā, kas savos mērogos aptver visu Latviju. Esam priecīgi būt par partneriem projektā, kura mērķis – veicināt jauniešu interesi par fotogrāfiju – ir arī viens no „FotoAkadēmijas” mērķiem. Aicinām uzdrošināties ikvienu atklāt sev fotogrāfiju kā aizraujošu hobiju vai nozīmīgu ikdienas izteiksmes līdzekli, apgūstot to, labāko profesionāļu vadībā.”

 

Vairāk informācijas par fotogrāfiju konkursu „Es mīlu tavu foto” interesenti var atrast portāla biblioteka.lv „Trešā tēva dēla” profilā, kur ikviens var iepazīties ar konkursa noteikumiem, uzzināt par balvām un ieskatīties „FotoAkadēmijas” pasniedzēja, fotomākslinieka Daiņa Matisona sagatavotajos padomos, kā izveidot veiksmīgu fotoattēlu. Otra iespēja saņemt vairāk informācijas – jautāt bibliotekāram savā publiskajā bibliotēkā.

Leave a Comment