Balso par interesantāko „Latvijas kultūrvides taku”!

E-prasmju nedēļas ietvaros, kura norit laikā no 26.-30.martam, portāls letonika.lv  aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju novērtēt projektu konkursa „LATVIJAS KULTŪRVIDES TAKAS”  dalībnieku paveikto, nobalsojot par interesantāko un skaistāko Latvijas TAKU.

 

Balso par interesantāko Latvijas kultūrvides TAKU”: http://www.letonika.lv/takas  

 

No visas Latvijas kopumā saņemti 360 aizraujoši stāsti par Latviju.

 

„Esam ļoti iepriecināti par rezultātu un atsaucību, kādu šis projekts ir ieguvis. Iesūtītās TAKAS Letonikā ir pieejamas jau no aizvadītā, 2011. gada oktobra mēneša. Vislielākais gandarījums ir par to, ka TAKAS ir vienas no populārākajiem resursiem letonikā, kuras ir labi apmeklētas. Ja mēnesī Letonikai ir ap 100 tūkstošiem apmeklētāju, tad TAKAS apmeklē katrs septītais uzziņu resursa lietotājs.

„Kino karte” ar vairāk kā 70 skaistām fotogrāfijām no vietām, kur Cēsu apkārtnē ir filmētas latviešu filmas, „Pa Valkas bānīša pēdām”, „Roja bērnu acīm”, „Daugavpils pievilcības noslēpumi”, „Daugavas taka”, „Sēļu elpa Sēlpils Boļānos”, „Velo Liepāja”, „Rogāļu gravas 7 brīnumi”, ir tikai neliela daļiņa no tās Latvijas, ar kuru ļoti dažādu vecumu Latvijas iedzīvotāji lepojās. Īpašs paldies nenogurdināmajiem TAKU projekta kuratoriem: Guntai Romanovskai, Aelitai Ramanei, Ievai Ignatovai, Ilonai Skorodihinai”, stāsta projekta vadītāja Baiba Altena.

Balsošana noritēs laikā no 26. marta līdz 19. aprīlim. Publiskās balsošanas rezultāti tiks apkopoti un summēti ar projekta – Latvijas kultūrvides TAKAS organizatoru – žūrijas vērtējumu.

Uzvarētāji tiks paziņoti 26. aprīlī 3TD organizētajā Bibliotēku pārstāvniecības dienas interneta tiešraides pasākumā. Uzvarētāji tiks aicināti uz LR1 Kultūras Rondo studiju, lai pastāstītu par sevi un savu TAKU.

 

Projekta izsludinātāju balvu fonds paredz, ka:

1. Pirmajiem trīs absolūti labākajiem TAKU autoriem, par kuriem būs nobalsots visvairāk, tiks piešķirta skaista un noderīgā Tildes zibatmiņa, kā arī letonika.lv 1 gada abonements.

2. Labākajam katra reģiona TAKU autoram, par kuru būs nobalsots visvairāk, tiks piešķirts Tildes Birojs 2011 mājas versija.

3. Otrās un 3. vietas  ieguvēji no katra reģiona saņems suvenīrbalvas no publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” un valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas”.

4. Katram TAKU dalībniekam tiks piešķirtas pateicības balviņas no sabiedrības Tilde un v/a „Kultūras informācijas sistēmas”, kā arī letonika.lv 1 gada abonements.

 

Projektu „Latvijas kultūrvides TAKAS” letonika.lv izsludināja 2011. gadā, pateicoties Latvijas Kultūrkapitāla fonda atbalstam Kurzemes, Vidzemes un Zemgales reģionos. Projekta norisi Latgales reģionā atbalsta projekts „Trešais tēva dēls”. Visu aizvadīto gadu, līdz pat 2012. gada martam, Latvijas iedzīvotāji iesūtīja stāstus, fotogrāfijas, video un audio stāstus, teikas un vēsturiskus faktus par sev tuvo Latviju. Tāds arī ir šī projekta mērķis, atspoguļot personisku skatījumu uz Latviju, kurā dzīvojam.

TAKU iesūtīšana un publicēšana netiek pārtraukta, un jauni dalībnieki joprojām tiek gaidīti.
Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapas: organizatora www.letonika.lv mājas lapā.

Projekta Dalībnieku pieteikumu iesniegšana. Projektu pieteikumi jāsūta uz e-pastu letonika@tilde.lv.

Portāls letonika.lv ir plaši lietots uzziņu resurss internetā, kurš sniedz uzticamu informāciju par Latviju. Ar savu dalību projektā, ikviens var kļūt par šī portāla satura veidotāju un vērtīgu tā sastāvdaļu.

 

Informāciju sagatavoja:
Baiba Altena / SIA Tilde / Projekta „Kultūrvides TAKAS” vadītāja
e-pasts: baiba.altena@tilde.lv

Leave a Comment