Ogres Centrālajā bibliotēkā atzīmē Eiropas Rakstnieku dienu

Jau otro gadu pēc kārtas tiek atzīmēta Eiropas Autoru diena. 25. martā Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par dažādu valstu autoriem un grāmatu varoņiem.

Eiropas Komisija 2023. gadā uzsāka jaunu iniciatīvu “Eiropas Rakstnieku diena”, lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību. Tā notiek katru gadu – marta pēdējā pirmdienā.

Iniciatīva izveidota, lai atklātu skolēniem, ka literatūra var būt viens no veidiem, lai iepazītu Eiropas kultūras bagātību, kā arī veicinātu personisko izaugsmi un iesaisti sociālajos procesos. Kā liecina Eurostat un OECD pētījuma dati, lasītprasme ir viena no pamatprasmēm, kas balsta gan medijpratību, gan informācijas pratību, gan citas mūsdienu pratības, un tā ir būtiski jāpilnveido visās Eiropas Savienības valstīs, tostarp Latvijā.

Lai veicinātu Eiropas rakstnieku un viņu grāmatu atpazīstamību, arī Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā, veicot dažādus uzdevumus, skolēniem bija iespēja pārbaudīt zināšanas par dažādu valstu autoriem un grāmatu varoņiem. Piemēram, vienā no uzdevumiem bija jāsagrupē grāmatu vāciņi ar to valstu karogiem, kurās tapušas šīs grāmatas – “Pinokio piedzīvojumi” ar Itālijas karodziņu; “Īkstīte” ar Dānijas karodziņu.

Kādā citā uzdevumā skolēniem bija jāatminas latviešu valodas stundās vai bibliotēkā dzirdētais un jānorāda divi rakstnieki, kuri dzimuši Zviedrijā, Vācijā, Itālijā, Latvijā, Dānijā un Anglijā, kā arī jāatmin grāmatu varoņi pēc aprakstiem, kurus rakstījuši paši bērni.