Notiks pirmais Vidzemes Prozas lasījumu konkurss

Kultūras centrs “Siguldas devons” sadarbībā ar Siguldas novada bibliotēku un Latvijas Rakstnieku savienību izsludina pirmo Vidzemes Prozas lasījumu konkursu, kas notiek festivāla “Prozas lasījumi 2024” ietvaros. Konkursā aicināti piedalīties visu vecumu autori, kuri raksta prozu un ir piederīgi Vidzemes vēsturiskajai zemei.

Konkursa mērķis ir veicināt literāro procesu Vidzemē, iepazīstināt lasītājus ar Vidzemē dzīvojošo autoru prozas darbiem un dot iespēju autoriem sasniegt plašāku auditoriju. Konkurss noritēs divās kārtās; noslēguma lasījumos tiks aicināti piedalīties pieci nominanti, no kuriem divi laureāti pārstāvēs Vidzemi festivālā “Prozas lasījumi 2024” Rīgā.

Konkursā var piedalīties autori, kuri raksta prozu latviešu valodā un dzīvo Vidzemes vēsturiskajā zemē (izņemot Rīgu). Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit. Pieteikums dalībai konkursā un prozas darbs jāiesūta līdz 31. augusta plkst. 23.59.

Visiem konkursa dalībniekiem ir iespēja piedalīties konsultatīvā vebinārā, kurā tiks sniegti ieteikumi konkursa darbu sagatavošanā un atbildes uz jautājumiem. Vebinārs notiks 1. jūlijā no plkst. 18.00 līdz 19.30 platformā “Zoom”. Pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi sandra.marta.grudule@sigulda.lv līdz 28. jūnijam.

Konkursam iesūtītos darbus pēc to mākslinieciskās kvalitātes izvērtēs profesionāla Vidzemes literātu žūrija:

  • Vidzemes Prozas lasījumu žūrijas priekšsēdētājs Arno Jundze – Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs, rakstnieks (dzīvo Ogrē un Ziemeļvidzemē);
  • Dace Rukšāne – rakstniece (dzīvo uz trīs Vidzemes novadu robežas);
  • Guntis Berelis – rakstnieks, literatūrkritiķis (dzīvo Cēsīs);
  • Agnese Rutkēviča – rakstniece, dzejniece, aktrise (dzīvo Valmierā);
  • Luīze Pastore, rakstniece (dzīvo Siguldas novadā);
  • Aija Bremšmite, grāmatu apskatniece, bibliotekāre (dzīvo Ogrē).

Konkursa 1. un 2. kārtas rezultāti būs skatāmi tīmekļa vietnēs: www.sigulda.lvwww.rakstnieciba.lv un www.mumspatik.lv, kā arī kultūras centra “Siguldas devons”, Siguldas novada bibliotēkas, Latvijas Rakstnieku savienības, “Mums patīk” Facebook lapās un Facebook grupā “Tepat Rīgā un Latvijā”.

Konkursa norisi finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” un Vidzemes plānošanas reģions.