Aicina ziedot un palīdzēt bērnu grāmatām nonākt bibliotēkās


Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība sadarbībā ar LNB Bērnu literatūras centru un portālu “ziedot.lv” aicina ziedot un palīdzēt jaunākajām un labākajām bērnu grāmatām nonākt bibliotēkās.

Pētījumi rāda, ka lasīšana bērnu vidū kļūst arvien nepopulārāka, Latvijas bērnu interese par lasīšanu pielīdzināma Dienvidāfrikas līmenim.

 

 

Ierobežotas rocības dēļ daudzas Latvijas ģimenes nevar iegādāties saviem bērniem jaunākās grāmatas. Grāmata tām kļuvusi par luksusa preci. Arī bibliotēkām naudas nepietiek, lai varētu iepirkt kvalitatīvu bērnu literatūru. Tādēļ svarīgi, lai jaunākās un labākās grāmatas nonāk līdz mazajiem lasītājiem, lai lasītprieks neapsīkst, bet attīstās.

 

LNB Bērnu literatūras centrs vairāk kā 10 gadus īsteno lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu un jauniešu žūrija, kas aktīvāko jauno lasītāju vidū ir kļuvis par ļoti populāru lasīšanas maratonu. Iepriekšējos gados Bērnu un jauniešu žūrijā iesaistījušies ap 17 000 bērnu vecumā 6 – 16 gadiem no visas Latvijas, kuri lasa un vērtē jaunākās un labākās bērnu grāmatas. 2010.gadā naudas trūkuma dēļ bērnu lasīšanas programma apturēta 183 bibliotēkās, tādējādi 7000 bērniem tikusi laupīta iespēja lasīt.

 

Projekta mērķis: Iegādāties bērnu grāmatas Latvijas bibliotēkām. Vienai bibliotēkai tiks iegādāts pilns 24 Bērnu un jauniešu žūrijas grāmatu komplekts, kura izmaksas ir 100 lati. Gada laikā plānots palīdzēt 120 Latvijas bibliotēkām, grāmatu iegādei nepieciešami 12000 lati.

 

 Aicinām ziedot portālā ziedot.lv.

 

Projekta īstenotājs: LNB Atbalsta biedrība sadarbībā ar LNB Bērnu literatūras centru.

 

Ziņu sagatavoja:
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība

Leave a Comment