Troļļi ciemojas bibliotēkā

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisinājās jau 18.reizi, Latvijā  – 17.reizi.

Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publisko un skolu bibliotēku Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tika iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.

Šogad šie pasākumi notika no 10. – 16.novembrim un to tēma bija Troļļi Ziemeļos. 

Galerija: Bērnu veidotie trollīši OCB Bērnu literatūras nodaļā.

 

Skandināvu mitoloģijā troļļi ir neglīti milži, kas apēd nepaklausīgus bērnus, bet laikiem ejot šie mežu un kalnu iemītnieki ir pārtapuši cilvēcīgāki, vairāk līdzinājušies gara auguma cilvēkiem, kas esot bijuši sevišķi neglīti. Priekšstatu par  troļļiem mainīja Tūve Jansone ar savām grāmatām par Muminiem.

Ogrē ievads šai nedēļai aizsākās oktobrī, kad Ogres Centrālo bibliotēku apmeklēja bērnudārzu audzēkņi, lai iepazītos ar Muminiem, kuru māmiņai – rakstniecei Tūvei Jansonei atzīmējām 100.dzimšanas dienu.

Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas ietvaros, Ogres Centrālās bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas mazie apmeklētāji ar lielu izdomu veidoja trollīšus no plastilīna.

Kopā ar Ģimeņu atbalsta dienas centra bērniem iepazināmies ar šiem pasaku tēliem, lasot grāmatu “Briesmonīšu tracis”, kas Latvijā vēl nav publicēta.

 

Leave a Comment