Latvijas bibliotēkās sākas erudīcijas konkursa „Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!” 3.kārta

Šī gada 29.oktobrī Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sākas erudīcijas konkursa „Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!” 3.kārta “Latvijas simtgade. Cilvēki”. No 29. oktobra līdz 23.novembrim aicinām Latvijas iedzīvotājus doties uz sev tuvāko bibliotēku, lai šoreiz izzinātu cilvēkus – vēsturiski nozīmīgas personības, kuru darbība devusi būtisku pozitīvu ieguldījumu valsts,  pilsētas, novada vai pagasta vēsturē.  

Kopumā konkurss norit no 2017.gada 6.novembra līdz 2018.gada 23.novembrim, tas ir veltīts Latvijas simtgadei un notiek trijās tematiskās kārtās “Latvijas simtgade. Notikumi”, “Latvijas simtgade. Vietas” un “Latvijas simtgade. Cilvēki”. 

Tāpat kā konkursa iepriekšējās divās kārtās interesentiem jādodas uz sev tuvāko vai tīkamāko bibliotēku, jo konkursa dalībniekiem jābūt reģistrētiem bibliotēku lasītājiem. Sacensība tiek piedāvāta vienlaikus divās kategorijās – “Radošajiem”, kuriem jāuzraksta eseja par attiecīgās kārtas tēmu, un “Erudītajiem”, kuriem jāatbild uz jautājumiem, atbildes meklējot Lursoft laikrakstu bibliotēkā (www.news.lv). Konkursa dalībnieki drīkst izmēģināt savas prasmes un zināšanas gan radošajā, gan erudīcijas jomā un piedalīties abās kategorijās vienlaicīgi.

Paralēli savā starpā sacenšas arī bibliotēkas par aktivitāti, proti, par to, cik no katras bibliotēkas konkursā piedalās procentuāli lielākais lasītāju skaits. Konkursa noslēgumā tiks suminātas piecas aktīvākās bibliotēkas (pa vienai no katra reģiona – Rīga un Pierīga, Zemgale, Vidzeme, Latgale un Kurzeme), kuras saņems vērtīgas pārsteiguma balvas.

Erudīcijas un radošuma konkursa dalībnieku rezultāti tiek vērtēti katrā konkursa kārtā atsevišķi, un balvas saņem attiecīgās kārtas noslēgumā. Savukārt bibliotēku aktivitāte tiek noteikta visa konkursa garumā līdz pat 3.kārtas beigām, un to izvērtēs, ņemot vērā visu triju kārtu rezultātus.

Konkursa 1. un 2.kārtā erudīcijas sacensībā kopskaitā piedalījās 1421 dalībnieks, savukārt kategorijā “Radošajiem” tika iesniegta 51 eseja. Abās pirmajās kārtās visplašāk tika pārstāvēts Vidzemes reģions, no kura savukārt pirmajā vietā kā aktīvākā izvirzījusies Liezēres pagasta Mēdzūlas bibliotēka. Vēl ļoti aktīvi konkursā iesaistījušās Pļaviņu novada bibliotēka, Kūku bibliotēka, Apes bibliotēka, Riebiņu novada Centrālā bibliotēka, Rendas pagasta bibliotēka un Vārkavas novada Upmalas bibliotēka.

Papildinformācija, nolikums un jautājumi konkursa kārtu laikā atrodami vietnē www.news.lv sadaļā “Konkurss”. Konkursu piedāvā uzņēmums “Lursoft IT” un Kultūras informācijas sistēmu centrs.

Par uzņēmumu “Lursoft IT”

Lursoft ir uzņēmums ar vairāk kā 25 gadu pieredzi, kuru laikā kļuvis par uzticamu partneri gan juridiskām, gan fiziskām personām, nodrošinot piekļuvi plašai informācijas datubāzei. Tostarp izveidojot elektronisku laikrakstu bibliotēku www.news.lv. Tas ir portāls, kas lasītājiem piedāvā iespēju meklēt publikāciju arhīvu kopš 1992.gada. Kopskaitā nodrošinot piekļuvi vairāk kā 100 dažādiem laikrakstiem, aktuālās publikācijas tiek papildinātas gan no Latvijas centrālajām, gan reģionālajām avīzēm.

Par Kultūras informācijas sistēmu centru

Kultūras informācijas sistēmu centrs (www.kis.gov.lv) nodrošina datu bāzes Lursoft Laikrakstu bibliotēka (www.news.lv) bezmaksas pieeju visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās programmas “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros, kā arī saistībā ar šo programmu jau vairāk nekā desmit gadus rīko dažādus erudīcijas konkursus Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās, rosinot iedzīvotājus izmantot bibliotēkās pieejamos daudzveidīgos informācijas resursus, kuri, pateicoties valsts un pašvaldību finansējumam, bibliotēku apmeklētājiem ir pieejami bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja – Ilma Elsberga (Kultūras informācijas sistēmu centrs),

tel. 67844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv

Sīkāka informācija par konkursu – www.news.lv, tel. 67844300, e-pasts: info@news.lv.