Akcija “Viena diena bibliotēkas dzīvē”

Vakar, 9.decembrī sākās akcija “Viena diena bibliotēkas dzīvē”, kurā piedalās arī Ogres Centrālā bibliotēka.

Laikā no 2019.gada 9. līdz 15.decembrim visā Latvijā norisinās akcija “Viena diena bibliotēkas dzīvē” jeb LibdayLV. Tā ir Latvijas Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcijas organizēta akcija, kas Latvijas bibliotēkās norisinās jau kopš 2012.gada.

Sākotnējā ideja tikai aizgūta no amerikāņu bibliotekāres Bobijas Ņūmenas (Bobbi Newman) aizsāktā projekta “Library Day in the Life”, kura pēdējā kārta noslēdzās 2012.gada februārī – laikā, kad Latvijas bibliotēkās tas notika pirmo reizi. Latvijā akcija šogad norisinās jau devīto reizi.

Akcijas norises laikā tiek publicētas ziņas, izmantojot bibliotēkas brīvi izvēlētu komunikācijas kanālu – sociālajos tīklos – Facebook, Instagram, Twitter, Youtube u.c. vai bibliotēkas vietni. Pie publikācijas tiek pievienots tēmturis #LibdayLV_2019, lai publicētās ziņas, ieraksti un attēli būtu atrodami un ērti apskatāmi arī citiem. Bibliotēkām dalībai akcijā nav striktu nosacījumu. Publicētās ziņas var būt kā dienasgrāmatas, dokumentējot katru vai vienu no nedēļas dienām, tie var būt fotoattēli, kuri vizuāli stāsta par notikumiem vai arī īsi ieraksti par interesanto bibliotekāru profesijā u.c. Bibliotekāri arī paši var izvēlēties, vai piedalīties akcijā visu nedēļu vai tikai vienu vai vairākas dienas.