Pirmajā Pūces skoliņas nodarbībā

26.septembrī tika aizvadīta Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas organizētā nodarbību cikla pirmsskolas vecuma bērniem “Pūces skoliņa” šīs sezonas pirmā nodarbība “Esi sveiks lielajā grāmatu pasaulē!”.

Nodarbība tika iesākta ar ekskursiju pa bibliotēku. Tās laikā mazie ogrēnieši uzzināja, kā rodas grāmatiņas, kurš tās ilustrē, kā grāmatas nokļūst bibliotēkā un kā tās pareizi lasīt. Palīdzot Vinnijam Pūkam, bērni viens ar otru iepazinās, noskaidroja, cik daudz un dažādu grāmatu var atrast bibliotēkā. Izmantojot runājošo pildspalvu, bērni ar aizrautību pētīja šobrīd visinteresantāko interaktīvo grāmatu bibliotēkā – “Lupatiņu pilsētā” un lasīja stāstu par suņuku Reksi.

Darbojoties kopā ar bibliotekāri, tika izgatavotas košas grāmatzīmītes. Tās tika ielaminētas, lai kalpotu ilgi un lasāmgrāmatai vienmēr būtu draugs, kas palīdz atcerēties, kura lapaspuse jālasa.

Nodarbības noslēgumā mazie ogrēnieši saņēma “Pūces skoliņas” īpašo sveicienu un krāsojamās lapas.

Nākamā “Pūces skoliņas” nodarbība notiks 31.oktobrī. Nodarbības tēma – “Rudentiņš – bagāts vīrs”. 

***

Nodarbību cikls pirmsskolas vecuma bērniem “Pūces skoliņa” tiek īstenots Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības lasīšanas veicināšanas programmas “Grāmatu starts” ietvaros. Programmas mērķis ir rosināt interesei par grāmatu lasīšanu un iepazīstināt pirmsskolas vecuma bērnus un viņu vecākus ar iespējām, ko piedāvā bibliotēkas.