Aicinām piedalīties #ErasmusDienās un laimēt hoverbordu!

Jau ceturto gadu norisināsies Eiropas mēroga iniciatīva #ErasmusDienas 2020, kas šogad notiks no 15. līdz 17.oktobrim. BIBLIO projekta īstenotāju konsorcijs, kurā darbojas arī Kultūras informācijas sistēmu centrs, piedalās šajā iniciatīvā un trīs dienu garumā rīko konkursu bibliotēku lietotājiem un iedzīvotājiem.

Ikviens ir aicināts pievienoties BIBLIO projektam, lai kopā nosvinētu Erasmus+ programmas #ErasmusDienas. Šajās trīs dienās Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļi no visiem izglītības sektoriem organizē dažādus pasākumus, komunicējot par vērtībām, ieguvumiem no mobilitātes un popularizē Erasmus+ projektu rezultātus.

Iepriekšējās  #ErasmusDienas notika 2019.gada no 10. līdz 12.oktobrim un kopumā tajās iesaistījās 53 valstis , kurās tika sarīkoti  3995 pasākumi.

Izstādes, koncerti, konkursi, semināri, partneru sanāksmes, atvērto durvju dienas, Europass mobilitātes dokumentu izplatīšana, tiešsaistes pasākumi un daudz kas cits – visi #ErasmusDienās notiekošie pasākumi apskatāmi speciālā vietnē www.erasmusdays.eu. Turpat arī pieejama informācija par BIBLIO projektu.

BIBLIO projekta īstenotāju konsorcijs piedalās #ErasmusDienās un organizē konkursu. Tā ietvaros plānots apkopot idejas par digitāliem inovatīviem pakalpojumiem/aktivitātēm, kādus bibliotēka varētu piedāvāt saviem lietotājiem. Saņemtās idejas tiks izmantotas iedvesmai BIBLIO projekta ietvaros uz darbu balstītā bibliotekāru apmācībā.

Lai piedalītos konkursā:

  1. Jāapmeklē sev tuvākā bibliotēka (publiskā, skolas, universitātes, speciālā utt.) un jāuzņem pašportrets vai grupas foto;
  2. Jāpublicē fotogrāfija sociālajos tīklos (Facebook, Twitter vai Instagram) un klāt jāpievieno priekšlikums – kādu digitālu inovatīvu aktivitāti/pakalpojumu bibliotēka varētu piedāvāt saviem lietotājiem;
  3. Jānorāda bibliotēka, atrašanās vieta un šādi tēmturi – #ErasmusDays #DigitalBiblio.

Lai publicētā ziņa noteikti nonāktu līdz BIBLIO projekta īstenotājiem, aicinām ziņā norādīt arī BIBLIO projekta Facebook un Twitter kontu.

Visradošākās idejas tiks publicētas BIBLIO projekta lapā un tiks rekomendētas ieviešanai bibliotēkās. BIBLIO projekta konsorcija žūrija, izvērtējot visas iesniegtās idejas, atlasīs sešas labākās no visām projekta dalībvalstīm, kuru autori saņems hoverbordu. Iesniegtās idejas arī tiks izmantotas iedvesmai BIBLIO projekta ietvaros īstenotajās pieredzē balstītajās bibliotekāru apmācībās.