Ogres Centrālā bibliotēka – viena no četrām labākajām pasaulē

14. jūnijs nesis pārsteidzošu un priekpilnu vēsti – Ogres Centrālā bibliotēka izvirzīta Starptautiskās bibliotēku asociācijas un institūcijas federācijas (IFLA) gada balvai un ir viena no četrām pretendentēm uz titulu Gada publiskā bibliotēka 2022.

Foto – Andra Marta Babre

Gada publiskās bibliotēkas balvu katru gadu pasniedz Starptautiskā Bibliotēku asociācija un institūcijas federācija sadarbībā ar dāņu IT uzņēmumu A/S Systematic, un tās mērķis ir izcelt un sniegt atzinību jaunām publiskajām bibliotēkām. Apbalvojumu saņem viena no pasaules bibliotēkām, kura pieteikusies balvai un atbilst kritērijiem – bibliotēkai ir jābūt uzbūvētai iepriekšējā gadā, tai jābūt jaunai ēkai vai jāatrodas telpās, kurās iepriekš nav atradusies bibliotēka.

Piešķirot balvu, tiek vērtēta ēkas arhitektūra, tās radošie risinājumi apvienojumā ar modernajām tehnoloģijām, ēkas un telpu pieejamība, saistība ar vietējo kultūru, kā arī tas, kā bibliotēka pilda Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) ilgtspējības mērķus.

Šogad balvai tika pieteiktas 20 bibliotēkas no 17 pasaules valstīm, un Ogres Centrālā bibliotēka ir iekļuvusi labāko četriniekā, pārējās bibliotēkas ir no ASV, Dānijas un Saūda Arābijas. Ogres Centrālā bibliotēka visu pretendentu vidū izceļas ar mājīgumu un patiesi radošiem risinājumiem telpās, kas paredzētas visu paaudžu lasītājiem. Ēkas arhitekti Rūdis Rubenis un Valdis Onkelis (Arhitektūras un projektēšanas birojs PBR), veidojot bibliotēkas projektu, ņēmuši vērā gan Ogres vēsturisko apbūvi, bet vienlaikus radījuši modernu un mūsdienu cilvēkam ērtu vietu lasīšanai, brīvā laika pavadīšanai un atpūtai.

Gada publiskās bibliotēkas apbalvošanas ceremonija notiks šā gada 25. – 26. jūlijā, kad IFLA ikgadējā kongresa laikā Dublinā taps zināms, kura no četrām pretendentēm iegūs Gada bibliotēkas titulu un 5000 ASV dolāru naudas balvu, ko sponsorē A/S Systematic.

Informāciju sagatavoja

Ogres Centrālās bibliotēkas

galvenā bibliotekāre Aija Bremšmite