Ogres Centrālajā bibliotēkā tiks prezentēta dokumentālā filma par ornitologu Kārli Griguli

15. novembrī plkst. 17.00 Ogres Centrālajā bibliotēkā tiks prezentēta dokumentālā filma par mūsu novadnieku – ornitologu Kārli Griguli. Filma tapusi projekta “R.A.D.I. – Ogres novadam” ietvaros.

Ievērojamais putnu pētnieks Kārlis Grigulis dzimis 1884. gada 16. februārī Ilūkstes apriņķa Salienas pagasta Lielbornes muižā. K. Grigulis ir arī daudzu populārzinātnisku brošūru un bērnu grāmatu autors. Lielvārde (tagad Ogres novadā) par Kārļa Griguļa dzīvesvietu kļuva 1929. gadā.Pastāvīgi būdams kopā ar dabu, ornitologs iemanījās ļoti labi atdarināt dažādas meža skaņas, bet putnu balsu atdarināšanā sasniedza lielu virtuozitāti.

Neskatoties uz K. Griguļa atpazīstamību, viņa dzīvē joprojām ir daudz mazzināmu faktu, audio un video ieraksti nav pieejami plašai sabiedrībai.  Projekta radoša komanda izpētījusi un apkopojusi fotogrāfijas, audio ierakstus, video arhīvus un izveidojusi 30 minūšu dokumentālo filmu. Filmā piedalās arī K. Griguļa mazmazmeita Sandra Sabīne Jandaldere.

Projekta koordinatore Natālija  Ketnere informē, ka tā būs jau trešā filma par izciliem mūsu novadniekiem, ko veidojusi viņas radošā komanda.  Dokumentālās filmas par mākslinieku Kārli Hūnu un dziedātāju Paulu Saksu guvuši atzinību gan Latvijā, gan ārzemēs. Uz filmas prezentāciju aicināti visi interesenti, ieeja brīva.

Informāciju sagatavoja projektu vadītāja Natālija Ketnere