Pūces skoliņas sezonas noslēgums

25.maijā Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā pulcējās 3 un 4 gadus veci mazie ogrēnieši, kuri visu mācību gada periodu – no septembra līdz maijam, vienu reizi mēnesī apmeklēja lasīšanas veicināšanas programmas “Pūces skoliņa” nodarbības.

Katra nodarbība bija īpaši veidota tā, lai vismazākajiem veicinātu draudzību ar grāmatām un bibliotēku, kā arī lai lasīšanas un izzināšanas procesā mudinātu iesaistīties visu ģimeni. Katra nodarbība bija veidota atbilstoši kādai tēmai – bibliotēkai un interesantākajām grāmatām, rudenim, emocijām, Ziemassvētkiem, dzīvniekiem, pasakām, pavasarim un Lieldienām, māmiņām, vasarai un drošībai. Nodarbības ietvēra gan izzinošu prezentāciju par tēmu, atbilstošu literāru fragmentu lasīšanu un grāmatu pētīšanu, kustību pauzi, spēli vai rotaļu, radošu aktivitāti un multfilmu.

Ogres Centrālā bibliotēka novērtē Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības sniegto ieguldījumu un iespēju nodrošināt ar nodarbībām un atbilstošām dāvaniņām arī 5 ukraiņu bērnus.

Nodarbību gaidīšana un bibliotēkas apmeklēšana daudzās Ogres ģimenēs izveidojusies kā brīnišķīga tradīcija un “mazie svētki”. Sezonas noslēguma nodarbībā bērni kopā ar bibliotekāri Solvitu pārrunāja drošības noteikumos, atpūšoties dabā, rotaļu laukumos un citviet, uzzināja, kas ir vasaras saulgrieži, un katrs izveidoja savu Jāņu vainagu. Kā īpašs pārsteigums uz bibliotēku atlidoja arī “Pūces skoliņas” vēstnesis – pūčulēns Elmārs, kas ar skaļiem aplausiem, mīļu pūces spārna apskāvienu, diplomiem, bibliotekāres veidotu uzdevumu grāmatiņu, “Grāmatu starts” komplektiņiem – pūcītes somiņu, rotaļlietu, grāmatu “Vai grāmatai ir knābis” un grāmatu vecākiem –  svinīgi sveica 26 skoliņas absolventus. Kopā ar Elmāru bērni gāja rotaļā, labprāt ļāvās fotomirkļiem un cienājās ar našķiem āra piknikā pie bibliotēkas!

Paldies vecākiem par veltītajiem labajiem vārdiem un mīļajiem bērniem, kuri Ogres Centrālajā bibliotēkā ienes pozitīvu prieku! Paldies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrībai un Ogres novada pašvaldībai par atbalstu un “Grāmatu Starts” komplektiem.

Tiksimies jau septembrī, kad gaidīsim jaunus pūčulēnus uz skoliņas nodarbībām!

Informācija par pieteikšanos sekos!

Nodarbību cikls “Pūces skoliņa” tiek rīkots Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības projekta “Grāmatu starts” ietvaros. Tas ir paredzēts 3-4 gadus veciem bērniem, uzrunā un iesaista lasīšanā ģimenes, rūpējas par pirmsskolas vecuma bērnu lasītprieku, piedāvā izglītojošas, radošas un attīstošas nodarbības bibliotēkās.