Atbalstīsim „Grāmatu startu” bibliotēkās

 

Ogres trīsgadniekiem un viņu ģimenēm šogad tiks piedāvāta iespēja piedalīties lasīšanas veicināšanas programmā „Grāmatu starts”. Šo ideju radījis Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs un atbalsta LNB Atbalsta biedrība, lai mudinātu pašus mazākos iepazīties ar aizraujošo grāmatu pasauli un iedibinātu lasīšanu kā tradīciju ģimenē.

 

Grāmatas joprojām ir pamats tam, lai bērni augtu par gudrām, zinātkārām un radošām personībām, veidotu bagātu iztēli un valodu.

 

Projekta īstenošanai 2014. gadā izraudzītas 10 Latvijas aktīvākās bibliotēkas. Mērķis nākamajos gados ir iedibināt šo lasīšanas veicināšanas programmu visā valstī.

 

„Grāmatu starta” laikā ģimenes, kurās aug trīs gadus veci bērni , kuri vēlēsies kļūt par bibliotēkas lasītājiem, saņems ielūgumu no Ogres Centrālās bibliotēkas. Ierodoties bibliotēkā, viņi kopā ar bibliotekāru dosies ekskursijā, iepazīs bibliotēkas telpas, bērnu stūrīti, bērnu grāmatu, izglītojošo spēļu klāstu un citas iespējas, ko ģimenēm ar maziem bērniem piedāvā bibliotēka. Tikšanās noslēgumā katrs bērns saņems projekta „Grāmatu starts” komplektu: lasāmgrāmatiņu atbilstoši bērna vecumam, praktisku mugursomiņu, mīļlietiņu – mazu, zinātkāru pūculēnu, kas atgādinās par viesošanos bibliotēkā un mudinās to apmeklēt turpmāk. Zinātkārais pūculēns izvēlēts arī par projekta simbolu. Pūculēna tēlu radījusi un „Grāmatu startam” uzdāvinājusi māksliniece Indra Sproģe.

 

Ja mazie „Grāmatu starta” dalībnieki un viņu vecāki būs aktīvi un ieinteresēti, bibliotēka plāno piedāvāt arī „Pūculēnu skolu”, kurā notiks regulāras, aktīvas, radošas un attīstošas nodarbības.

 

Tā kā valsts nav atradusi iespējas, lai atbalstītu „Grāmatu startu”, iesaistījusies ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība, aicinot ziedot ikvienu, kam rūp gudra nākamā paaudze un lasoša Latvija.
Ziedot iespējams: ziedojuma kontā: LV84HABA0551006763188 (ziedojuma mērķī jānorāda “Grāmatu startam Ogres bibliotēkā” )
No ziedojumiem būs atkarīgs, cik bērnu “Grāmatu startā” varēs piedalīties 2014. gadā.

Šādi projekti var īstenoties tikai pateicoties cilvēkiem, kuri izprot grāmatas nozīmi bērna dzīvē un tās ieguldījumu viņu nākotnē – ziedotājiem, uzņēmīgiem bibliotekāriem un atbildīgiem vecākiem.

Sanita Kitajeva
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība

Leave a Comment