“Grāmatu starts” Ogrē

Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa šogad iesaistījās lasīšanas veicināšanas programmā “Grāmatu starts”. Šīs idejas autori ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs.

 “Grāmatu starts” tika uzsākts pateicoties ziedotāju atbalstam – cilvēkiem, kuriem rūp, lai Latvijā augtu zinātkāra, gudra un izglītota jaunā paaudze!

LNB Atbalsta biedrība saka paldies fondam Ziedot, visiem ziedotājiem un Gulbenes, Kuldīgas, Ludzas un Valmieras pašvaldībām, kas atbalstījušas programmas īstenošanu.

Pateicoties šiem ziedotājiem arī Ogres 30 mazie trīsgadnieki saņēma dāvaniņās Māras Cielēnas grāmatu, mugursomiņu un mazu mīļlietiņu – Pūčulēnu, kuru radījusi māksliniece Indra Sproģe. Komplektā ir neliela grāmatiņa bērnu vecākiem.

LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova:

 

“Mēs gribam iepazīstināt ar grāmatām, kas spēj aizraut mūsu bērnus, lai viņi tās lasītu jau no mazotnes nevis tāpēc, ka tā vajag vai pieaugušie tā grib, bet tāpēc, ka tas ir interesanti.

Mēs gribam, lai jaunie vecāki atgrieztos bērnībā un kopā ar saviem bērniem piedzīvotu skaistus kopābūšanas brīžus.

Bērnu literatūras centra izstrādātajā padomu grāmatā esam iekļāvuši visam bibliotēkas darbam nozīmīgu atziņu: “Bērnus un vecākus visvairāk tuvina kopīga lasīšana un tas ir arī visvienkāršākais veids, kā nodrošināt plašu ceļu izglītībai un kultūrai”.

Projektā aktīvi iesaistījās Ogres PII Sprīdītis ar saviem mazākajiem audzēkņiem, kuri nu jau sasnieguši četru gadu vecumu, turpina aktīvi iepazīties ar grāmatām mūsu ikmēneša tikšanās reizēs un uz tikšanos ar bibliotēku atveda arī savus tētus un māmiņas.

 

LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde:

 

“Vēlamies aicināt ikvienu, kuram rūp jaunie lasošie, pasauli izzinoši un patstāvīgi domājoši  Latvijas pilsoņi, piedalīties „Grāmatu startā“ ar savu ziedojumu, lai katrs jaunais lasītājs saņemtu savu Pūčulēnu un augtu kopā ar to brīnuma gaidās, sirds gudrībā, zinātkārē un patstāvībā. Paldies visiem, kuri jau ir atbalstījuši „Grāmatu startu“ un kuri to darīs nākotnē.”

Lai projekts turpinātos 2015.gadā, ziedot tam iespējams: www.gaisma.lv.

 

Leave a Comment