Latvijas bibliotēkās iedzīvotājiem pieejami kalendāri un grāmatzīmes par savām tiesībām

Iedzīvotāji aicināti bibliotēkās saņemt Tiesībsarga biroja sagatavotus kalendārus un grāmatzīmes. Tajās humora veidā ar karikatūrām skaidrots, kas ir cilvēktiesības, laba pārvaldība un tiesiskā vienlīdzība. Kalendāri un grāmatzīmes iedzīvotājiem ir bez maksas.

 

Lai skaidrotu, kas ir „cilvēktiesības”, „laba pārvaldība” un „tiesiskā vienlīdzība” informatīvas kampaņas ietvaros Tiesībsarga birojs izstrādāja kalendārus un grāmatzīmes. Savukārt sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un reģionālajām bibliotēkām tās būs pieejamas iedzīvotājiem Rīgā un visā Latvijā.

 

Ogres Centrālajā bibliotēkā kalendārus un grāmatzīmes jau iespējams saņemt. Arī citās Ogres, Lielvārdes, Ķeguma, Ikšķiles novadu bibliotēkās tie būs pieejami tuvākajā laikā (interesēties  bibliotēkās).

 

Pavisam kopā iedzīvotājiem informatīvās kampaņas ietvaros būs pieejami 70 000 kalendāru un 60 000 grāmatzīmju.  Karikatūras veidoja mākslinieks Edgars Sīms, savukārt kalendārus, grāmatzīmes un plakātus izgatavoja Talsu tipogrāfija. Projekta kopējās izmaksas ir 38 517.24 eiro.

 

Informācija par projektu Tiesībsarga biroja mājaslapā:

 

http://www.tiesibsargs.lv/sakumlapa/latvijas-bibliotekas-iedzivotajiem-pieejami-kalendari-un-gramatzimes-par-savam-tiesibam

 

Leave a Comment