Starp bibliotekāriem – “gaismas nesējiem 2014” arī Ogresgala pagasta bibliotēkas vadītāja Jūsma Siliņa

{phocagallery view=category|categoryid=178| imageid=0|limitstart=0|limitcount=1| detail=1|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|float=left}

30.aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība jau astoto reizi pasniedza balvas konkursa “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs” uzvarētājiem. Balvai pieteikti 52 entuziasma pilni, darbīgi un pašaizliedzīgi bibliotekāri no visas Latvijas.

Lasītāji rakstījuši par saviem bibliotekāriem, lai pateiktu paldies un novērtētu viņu darbu. “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs” ir lasītāju balva un atzinība savam bibliotekāram. Balvu arī šogad saņem viens bibliotekārs no katra Latvijas reģiona: Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Pierīgas.

 

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības direktore Olita Pričina-Voitika saka, ka “šogad vēlos īpaši uzteikt un izcelt aktīvos Latvijas pagastu iedzīvotājus, jo pateicoties viņiem mēs uzzinām, ka Latvija ir daudz “gaismas nesēju”. Vēstules, kas par viņiem pastāsta, ir siltuma, emociju un pateicības pilnas. Stāsti par bibliotekāriem ļauj mums aizceļot uz dažādām vietām Latvijā, ielūkoties pagasta ļaužu ikdienā un satikt cilvēkus, kuri ar savu darbu spēj padarīt līdzcilvēku dzīvi gaišāku. Šos cilvēkus mēs saucam par Latvijas “Gaismas nesējiem””!

 

Galveno balvu arī šogad pasniegs “Lattelecom” un dāvinās katram “Gaismas nesējam” 100 EUR dāvanu karti. “Esam gandarīti, ka, turpinot “Lattelecom” sociālās atbildības projektu “Pieslēdzies, Latvija”, jau sesto gadu sadarbojamies arī ar bibliotekāriem, kuri ar ieintersētību un lielu vēlmi palīdzēt ik dienas skaidro un apmāca vecākās paaudzes cilvēkus datorprasmēs,” saka Līga Bite, “Lattelecom” Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja.

 

“ABLV Charitable Foundation” katram uzvarētājam balvā sarūpējis mākslas albumu “Bez sienām”. Albumā ir apkopoti visi “ABLV Bank” kolekcijā ietilpstošie darbi topošajam Laikmetīgās mākslas muzejam. Kolekcijā ir tādu mākslinieku darbi kā Katrīna Neiburga (LV), Antans Sutkus (LT), Dmitrijs Gutovs (RU), Jiri Arraks (EE) u. c. Par svētku sajūtu katra apbalvotā bibliotekāra mājā gādās “Emīla Gustava šokolāde” un konditoreja “Moora”.

 

Balvu “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs 2014” saņēmuši:

 

Kurzemes reģionā – Aizputes novada Kalvenes pagasta bibliotēkas vadītāja Inta Ruduka

 

Piesakot Intu “gaismas nesēja” balvai, uzcītīga lasītāja raksta: “Mūsu bibliotekārīte ir ļoti sirsnīga, dzīvespriecīga, atsaucīga, atraktīva un radoša personība. Kalvenes pagasta bibliotēkā Inta nostrādājusi jau gandrīz 40 gadus, kuru laikā allaž rūpējusies un gādājusi par mūsu iedzīvotāju lasītprieku. Ar savu aktīvo darbību Inta aizrauj sev līdzi arī citus pagasta iedzīvotājus.” Atbildot uz jautājumu, kāpēc Kalvenes bibliotēka saucama par vietējo “gaismas pili”, Inta atbild: “Bibliotēka visos laikos ir bijusi un ir logs uz pasauli, gaismu un zināšanām. Esmu gandarīta, ka kalvenieki nāk uz bibliotēku, satiekas ar draugiem un pavada bibliotēkā savu brīvo laiku. Prieks par lietotājiem, gan maziem, gan lieliem, ka viņiem ir vilinājums vērt bibliotēkas durvis, zinot, ka viņus sagaidīs laipna un izpalīdzīga bibliotekāre ar labsirdīgu smaidu un pozitīvu dzīves uztveri.”

 

Zemgales reģionā – Vecumnieku novada Valles pagasta bibliotēkas vadītāja Ingūna Kļaviņa

 

Pieteikuma vēstulē par Ingūnu teikts: “Valles kultūras dzīve bez Ingūnas Kļaviņas nav iedomājama. Bibliotēkas vadītāja ir viena no pozitīvākajām personībām pagastā un novadā. Viņas darba vērtējumam jābūt – Gaismas nesēja.” Ingūnas sapnis ir āra lasītava zem nojumes ar skaistiem un pamatīgiem koka galdiem un soliem. Īpaši ērta tā būtu apmeklētājiem, kuri izmanto bezvadu internetu arī ārpus bibliotēkas darba laika.

 

Vidzemes reģionā – Amatas novada Skujenes pagasta bibliotēkas vadītāja Vija Indriksone

 

Par Vidzemes “gaismas nesēju” Viju Indriksoni raksta daudzi Amatas novada Skujenes pagasta iedzīvotāji un saka, ka “Vija tiešām ir sabiedrības dvēsele. Paldies Vijai par to, ka ir “izvilkusi” no mājas pagasta iedzīvotājus. Tieši viņa ir aizrautīga dažādu aktivitāšu rosinātāja un uzturētāja. Vija cenšas aptvert un piepildīt gan cilvēku praktiskās, gan mākslinieciskās vajadzības. Viņa ir atsaucīga, draudzīga, smaidīga un vienmēr izpalīdzīga. Pie Vijas var ne tikai apmainīt grāmatas, bet arī vienkārši parunāties. Pagasta bibliotēka ir ļoti mājīga satikšanās vieta daudziem skujeniešiem. Prieks, ka to cilvēku, kas nāk uz Vijas rīkotajiem pasākumiem, kļūst aizvien vairāk un vairāk. Visi jūtamies mīļi gaidīti. Paldies arī par to, ka mūsu pagasta seniorēm jau divas ziemas nav bijis laika gulēt un raudāt par savām kaitēm, jo galvā ir tikai domas par aušanu, dāmu pasākumiem un jauku kopābūšanu.”

 

Latgales reģionā – Ludzas novada Ņukšu pagasta bibliotēkas vadītāja Žanna Vasiļevska

 

Pieteicēji par Žannu raksta: “Tikai patiesi gaišs cilvēks spēj izgaismot ceļu arī citiem, ietvert savā dvēseles gaismā arī līdzcilvēkus un padarīt viņu ikdienu krāsaināku un bagātāku. Īpaša misija šiem cilvēkiem, gaismas nesējiem, ir attālajos lauku nostūros, kur tiek slēgtas skolas, likvidētas pēdējās darbavietas, kur ir ierobežotas iespējas kultūras pasākumu apmeklēšanai vai sevis pilnveidošanai. Labi, ka ir kāds, kas ar savu iekšējo spēku un enerģiju, ar siltu sirdi un atvērtību citus pulcina ap sevi, iedrošina, iepriecina un satuvina. Tieši tāda ir mūsu bibliotekārīte Žanna, darbu Ņukšu pagasta bibliotēkā uzsākusi pavisam nesen, 2013. gada 31. janvārī, bet cik ir izdarīts šī viena gada laikā! Žannas darbīgums un radošums priecē visus ciemata iedzīvotājus, visus bibliotēkas apmeklētājus. Pēc svešvalodu studijām Daugavpils Universitātē Žanna ar ģimeni ir atgriezusies dzimtajā ciematā, lai ar savu aktīvo darbošanos darītu jaukāku mūsu ikdienu, daudziem neļauj ieslīgt depresijā, rosina iet, darīt, meklēt, piedalīties un atbalstīt vienam otru!”

 

Pierīgas reģionā – Ogres novada Ogresgala pagasta bibliotēkas vadītāja Jūsma Siliņa

 

Pieteikuma vēstulē par Jūsmu lasām: “Jūsmai Siliņai piemīt īpašs dvēseles un sirds siltums. Viņa ir vienmēr laipna, atsaucīga, ieinteresēta. Cilvēki labprāt ar viņu dalās, jautā pēc padoma, uztic bēdas un priekus. Jāatzīmē, ka tieši saskarsmē ar veciem cilvēkiem un bērniem Jūsmai ir īpašas dāvanas, tomēr bibliotēkā gaidīts, uzklausīts un sadzirdēts jūtas ikviens – vai tas būtu pirmsskolēns, pusaudzis, jaunietis vai cienījama vecuma cilvēks. Tāpat kā viņas personvārds Jūsma, viņa ātri aizraujas un aizdegas par labām idejām un ir gatava iesaistīties un veltīt savus spēkus, lai darītu dzīvi labāku. Bibliotēka lielākoties dūc kā bišu strops, jo gadu gaitā Jūsma bibliotēku ir izveidojusi par mājīgu vietu, kur katrs var atrast sev atbilstošu nodarbi. Viss kopā mums ļauj apgalvot, ka tieši Ogresgala pagasta bibliotēkas vadītāja Jūsma Siliņa līdztekus citiem šeit dzīvojošiem lieliskiem cilvēkiem ir Gaismas nesēja mūsu pagastā.”

 

 

Foto: “ABLV Charitable Foundation”

 

Ziņu sagatavoja:
Sanita Kitajeva
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība
Tālr.: 67843767; 29355624
E-pasts: sanita@gaisma.lv
www.gaisma.lv

Leave a Comment