Notikusi pirmā literārā meistardarbnīca

15.februārī Ogres Centrālajā bibliotēkā notika pirmā literārā meistardarbnīca kopā ar dzejnieku Tomu Treibergu.

Atzīmējot Ogres literāri radošās apvienības “Sirdsdoma” 15.gadadienu, tiek rīkots četru literāro meistardarbnīcu cikls. Pirmajā meistardarbnīcā, kas norisinājās 15.februārī, izskanēja ogrēniešu autorlasījumi, tie tika analizēti un pilnveidoti. Ar padomu un ieteikumiem dalījās dzejnieks Toms Treibergs.

Mūsdienu latviešu dzejnieks, žurnālists, aktieris un kritiķis Toms Treibergs dzimis 1985.gadā Rīgā. Bērnību viņš ir pavadījis Taurupē. Pēc vidusskolas beigšanas atgriezies Rīgā un studējis audiovizuālo kultūru Latvijas Kultūras akadēmijā un teoloģiju Latvijas Universitātē, kur ieguvis bakalaura grādu. Toms Treibergs strādājis par žurnālistu un bērnu dārza audzinātāju.

Kopš 2004.gada kopā ar rakstnieku Svenu Kuzminu veido etīžu teātri “Nerten”. Toms Treibergs dzejā debitējis 2012.gadā ar krājumu “Gaismas apstākļi”, otrā grāmata “Drudzis” iznākusi 2015.gadā, savukārt trešais dzejoļu krājums “Biezoknis” – 2019.gadā.

Kritiķi norādījuši, ka Toma Treiberga dzejoļi iezīmīgi ar plašu optisko apstākļu izmantojumu – bieži raksturotas gaismas īpatnības, spilgti izceltas dabas un pilsētas parādības. Dažbrīd viņa dzejoļi ir konkrēti, citkārt atkal abstraktāki, grūtāk uztverami, it kā autors mēģinātu notvert kādu vārdos neizsakāmu sajūtu.

Toms Treibergs 2015.gadā ir saņēmis Ventspils domes izcilības stipendiju.

Literāro meistardarbnīcu mērķis ir izglītošanās procesa laikā nonākt pie literāri radošās apvienības “Sirdsdoma” 15.gadadienas kopkrājuma izdošanas, kas tiks prezentēts šī gada rudenī. Cikla īstenošanu finansiāli atbalsta Ogres novada pašvaldība.

Nākamā literārā meistardarbnīca kopā ar Tomu Treibergu notiks 14.martā. Laipni aicināti visi interesenti! Dalība ir bez maksas.