Ceļojošā grāmatu izstāde “Zelta ābele 2021” piestāj Ogres Centrālajā bibliotēkā

No 4. jūnija līdz 29. jūlijam Ogres Centrālajā bibliotēkā notiks grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2021” laureātu un nominēto grāmatu izstāde.

Grāmatu mākslas konkursu “Zelta ābele” Latvijas Grāmatizdevēju asociācija rīko kopš 1993. gada. Šo gadu gaitā konkurss kļuvis par nozarei nozīmīgu ikgadēju pasākumu, kas atspoguļo Latvijas grāmatu izdevēju profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi, grāmatu noformējuma tendences un poligrāfijas iespējas.

Viens no konkursa mērķiem ir grāmatizdevēju sasniegumu popularizēšana Latvijā un ārpus tās. Līdztekus konkursā godalgoto grāmatu eksponēšanai specializētajās nozares izstādēs, kultūras iestādēs un bibliotēkās Rīgā, šogad asociācija ir uzsākusi jaunu iniciatīvu – ceļojošās grāmatu izstādes organizēšanu, kuras uzdevums ir iepazīstināt lasītājus Latvijas novados ar grāmatu izdevēju, poligrāfiķu un mākslinieku kopdarbu – 2021. gada skaistākajām grāmatām.

Izstādē eksponētas 40 grāmatas 8 kategorijās: proza, dokumentālā literatūra, uzziņu literatūra, zinātniskā literatūra, grāmatas bērniem, grāmatas jauniešiem, mākslas izdevumi un dzeja. Eksponātu vidū gan Latvijā labi pazīstamu izdevniecību grāmatas, gan privātu izdevēju, biedrību un citu institūciju mākslinieciski augstvērtīgi pirmizdevumi. Izstādes scenogrāfijas autors – Reinis Suhanovs.

Ogrē izstāde ieradīsies no Siguldas  –  izdevniecības “Zelta Ābele” vadītāja Miķeļa Goppera (1908-1996) novada, kurā turpina iedzīvināt literatūras un grāmatniecības kultūru.

”Ir patiess prieks viesoties Ogres Centrālajā bibliotēkā, kur grāmatas ir prioritāte un grāmatu baudīšanai ir radīta brīnišķīga Telpa”, atzīst Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Marika Celma.

Izstāde Ogres Centrālajā bibliotēkā, Brīvības ielā 35, būs apskatāma līdz 29. jūlijam.

Darba laiks: darba dienās no 11.00- 19.00, sestdienās no 10.00 -16.

Ieeja bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja Marika Celma

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore