Zināmi fotoorientēšanās pasākuma “Mana raibā ģimene” rezultāti.

3. un 4. jūnijā, Ģimenes dienas ietvaros, Ogres Centrālā bibliotēka jau otro gadu pēc kārtas organizēja literāro fotoorientēšanos “Mana raibā ģimene”.

Ģimenes tika aicinātas pieteikties orientēšanas spēlei iepriekš, un pasākuma rītā visi savos e-pastos saņēma 12 dažādu iedvesmojošu, jautru, domāt rosinošu literāro darbu fragmentus un papilduzdevumu, kurā jāattēlo savas ģimenes mīļākās grāmatas nosaukums. Komandas uzdevums bija kopā izlasīt šos fragmentus, izdomāt un atrast kopbildei visatbilstošāko vietu vai objektu Ogres pilsētā vai tuvākajā apkārtnē.

Vairākas ģimenes ar savu izdomu lieliski pierādīja, ka fragmentus ne mazāk interesanti var attēlot, ne tikai pilsētvidē, bet arī,  atrodoties piemājas dārzā vai pagalmā.

Ģimeņu  iesūtītajās fotogrāfijās redzami kaķi, mazās raganiņas, burvji, vecenītes, slēpes, putras bļodas, paštaisītas debesis, klēpji ar šokolādi, ziedi un bišu stropi, pat ballīšu atribūtika un miglas efekti, atbilstoši literārajam fragmentam “Ezītis miglā”.  Ģimenes našķējušās kafejnīcās un rīkojušas vasaras ogu piknikus zālienā, sasmaržojušās pienenes visam gadam un iejutušās pat dziedātāju lomā uz Ogres pilsētas skvēra skatuves. Neticēsiet, bet tas viss ir iespējams vienas dienas laikā, ja vien piedalās literārajā fotoorientēšanās spēlē! Atraktivitāte, pozitīvas emocijas, mīlestība un sirsnība caurvija katru bibliotēkai iesūtīto bildi.

Fotoorientēšanās spēlē piedalījās 15 atraktīvas ģimenes, un tas nebija viegls uzdevums – novērtēt un izlemt, kurai no ģimenēm piešķirt īpašās nominācijas. Šogad visu dalībnieku iesūtītie foto bija tik pārsteidzoši interesanti un radoši, ka Ogres Centrālās bibliotēkas kolektīvam vērtēšanas uzdevumu padarīja teju neiespējamu. Tomēr, vienojoties kolektīva balsojumā, īpaši vēlamies izcelt un apbalvot piecas ģimenes, kuras balvā saņems mūsu atbalstītāja Rīgas Motormuzeja apmeklējuma kartes visai ģimene, kā arī Ogres mākslinieka Gunāra Platpīra grāmatas un “Fazer Latvija” “ceļa maizi”.

Šīs ģimenes ir:

  • Veiklākā – komanda “Liepiņi” (Ātri, jautri, ģimeniski un visradošāk attēlojuši teksta fragmentu “Ezītis miglā”.)
  • Precīzākā –  Gružu ģimene (Precīzi kā aptiekā. Mīl grāmatas ir enerģiski, zinātkāri un precīzi prot attēlot jebko.)
  • Draudzīgākie –  Tartaru ģimene (Ģimenes mīlestību un siltumu, ko izstaro šī ģimene sajuta viss bibliotēkas kolektīvs.)
  • Radošākie – komanda “Lūša ķepa” (Ar savu radošumu un izdomu prot slēpot vasarā  un pat uzburt zvaigznes dienā.)
  • Atraktīvākie – komanda “Dzintara siers” (Zina, ka smaids, pozitīvisms un jautrība izglābs pasauli. Un, kas par to, ja tētim nav garas bārdas, šī ģimene zina, kā pie tādas tikt.)

Spēles atbalstītāja kuģīša “Gulbis” komandu ar savu ģimeniskumu un tēta, kā stiprā pleca atbalstu visās fotogrāfijās, uzrunājusi Tartaru ģimene. Šī ģimene iegūst simpātiju balvu un iespēju doties braucienā pa Likteņupi Daugavu ar kuģīti “Gulbis”, bet Rīgas Motormuzeja komanda lēmusi  piešķirt simpātiju balvu Bāliņu ģimenei, kura varēs apskatīt Rīgas Motormuzeja īpašo krājumu tepat Ogrē.

Paldies pārējām veiklajām, precīzajām, draudzīgajām, radošajām un neizsakāmi atraktīvajām un grāmatmīlestībā vienotajām ģimenēm, kuras  piedalījās Ogres Centrālās bibliotēkas organizētajā literāras fotoorientēšanās spēlē.  Jūs visas esat lieliskas! Ticam, ka jums šī bija iespēja gan lieliski pavadīt laiku, gan atrast un iepazīt interesantas vietas Ogrē un citviet novadā, kā arī, visiem kopā lasīt un dalīties domās par izlasīto.

Ogres Centrālā bibliotēka sazināsies ar visām ģimenēm individuāli par veicināšanas balviņu un diplomu saņemšanu.

Uz tikšanos nākošajā literārajā fotoorientēšanās spēlē “Mana raibā ģimene”!

Informāciju sagatavoja Ogres Centrālās bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļa