Aicina uz “Montes stāstu” izstādi bērniem Ogres Centrālajā bibliotēkā

No 8. līdz 29. oktobrim ģimenes ar bērniem aicina uz izstādi, kurā atainota mākoņu pasaule no “Montes stāstu” pirmās grāmatas “Kur es biju, kad es nebiju”. Izstāde skatāma bez maksas Ogres Centrālās bibliotēkas 2. stāvā, Brīvības ielā 35, Ogrē.

“Izstāde atklāj bērniem, ka caur iztēli var rast atbildes uz šķietami sarežģītām jautājumiem. Instalācijā iekļauts saturs no Montes pirmās pasaku grāmatas motīviem – kur Monte meklē atbildi par dzīvi pirms piedzimšanas un atklāj, ka ikviens bērns ir bijis īpaša zvaigzne debesīs. Zvaigžņu pasaulē bērni būvē paši savas mākoņu mājas un iekārto saldumu veikalus. Zīmē zvaigžņu sveicienus bērniem uz zemes, makšķerē mākoņainas zivis debesu ūdeņos un rotaļājas lietus pļavās. Instalācija ir atgādinājums vecākiem, cik liels brīnums ir katrs mazais ķipars uz zemes, tā atklāj bērniem cik ļoti gaidīts un īpašs ir katrs bērniņš savai mammai un tētim,” stāsta “Montes stāstu” grāmatas autore Renāte Bērante.

Izstādes mākslinieciskā autore ir Sabīne Baumane, kura ilustrējusi arī “Montes stāstu” debijas grāmatu “Kur es biju, kad es nebiju”, kas izdota decembrī. Grāmatas izstāde būs skatāma no 8. oktobra līdz 29. oktobrim Ogres Centrālajā bibliotēkā, 2. stāvā, Brīvības ielā 35.

Grāmata “Kur es biju, kad es nebiju”, pēc kuras motīva veidota izstāde, iepazīstina ar Monti, viņas lielo mīlestību pret vecākiem un draisko dabu; atklāj stāstu par dzīvi pirms piedzimšanas, kas bērniem ļauj izprast laiku, kad mamma un tētis bija mazi un vēl nebija iepazinušies. Stāsts iedrošina bērnos raisīt iztēli un meklēt savas atbildes uz lielajiem jautājumiem pašam, ja reizēm pieaugušo atbildes šķiet pavisam nepieņemamas.

Papildu informācijai:

Renāte Bērante

renate.berante@gmail.com

+371 28661058

www.montesstasti.lv