Ogres Centrālajā bibliotēkā apskatāma Neonillas Medvedevas ilustrāciju izstāde “Uzzīmē baltu lietu”

Ogres Centrālajā bibliotēkā līdz 29. oktobrim skatāma Neonillas Medvedevas ilustrāciju izstāde Andras Manfeldes grāmatai “Uzzīmē baltu lietu”.

Andras Manfeldes “Uzzīmē baltu lietu” ir autobiogrāfiskos motīvos balstīts miniatūru krājums. Grāmatas galvenā varone ir meitene, kura grib kļūt par gleznotāju. Izrādās, ka tas nemaz nav viegli – ir jāprot ne tikai zīmēt, gleznot, veidot, dzēst, strādāt ar tušu un piekņopēt papīru, bet arī izzināt dabu un izprast citu mākslinieku paveikto. Ceļā uz mākslu meitene sastopas ar perspektīvu, lazēšanu, krāsu romantiskajiem un sarežģītajiem nosaukumiem. Grāmatā tiek uzdoti arī dažādi svarīgi jautājumi, piemēram, kas ir māksla un kā iedabūt lapā ziloni.

Māksliniece Neonilla Medvedeva grāmatai radījusi īpašas ilustrācijas. Kur satiekas divi talanti, idejas un fantāzija, rodas grāmata!

Andra Manfelde (1973) dzimusi Kuldīgā. Absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu. Pirmās grāmatas iznākušas 2005. gadā – autobiogrāfisks romāns “Adata” un dzejoļu krājums “Tranšejas dievi rok”. 16 grāmatu autore un vairāku balvu laureāte. Dažām no savām bērnu grāmatām veidojusi ilustrācijas.

Neonilla Medvedeva (1987) dzimusi Rīgā. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas figurālās glezniecības meistardarbnīcu. Kopš 2006. gada piedalās grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs, kā arī sarīkojusi vairāk nekā 15 personālizstādes. Neonilla nodarbojas arī ar ikonu glezniecību, baznīcu restaurāciju un apgleznošanu.

Grāmata iznākusi izdevniecībā “Aminori”.