Ogres Centrālās bibliotēkas Kafijas namiņā apskatāma fotoizstāde “Tuvu. Tālu. Tepat.”

Ogres Centrālās bibliotēkas Kafijas namiņā ir atklāta foto kluba “Ogre” izstāde “Tuvu.  Tālu. Tepat”. To veido septiņu autoru neatkarīgas kolekcijas, kuras vieno iedvesmošanās no Ogres, Latvijas un ilgām pēc tās. Vairākās kolekcijās var atpazīt Ogres vidi, piemēram, Edmunda Mieriņa “Ogres stacijā” aicina ielūkoties vidē, kas ikdienā paslīd garām. Tatjana Stumbre “No augšas” vēro sniegoto Ogri no daudzstāvu mājas loga neparastā rakursa. Aivara Slišāna ogrēniešu portreti tapuši akcijā “Viena diena Ogrē 2011”. Ramonas Juhņevičas darbos Ogres upes ūdeņi veido gandrīz abstraktus rakstus. Ludmilas Milleres “Dzīvas laivas” ir stāsts par laivu lomu ūdens tuvumā dzīvojošu cilvēku gaitās. Vilnis Lulle “Sīkos ūdens pilienos” risina tēmu par attiecību un sapratnes meklējumiem. Dace Voitkeviča “Ilgas” ir pārdomas par skumjām pēc mājām un tautiešiem svešumā.

Izstāde tika atklāta starptautiskā fotogrāfijas simpozija “Egona Spura ceļš 2022” laikā. Jau vairāk kā divpadsmit gadus simpozijs rudenī uz Ogri atved fotogrāfus no Latvijas un kaimiņvalstīm. Arī šogad Ogrē viesojās autori no Igaunijas un Lietuvas. Apmeklētāji pauda atzinību jaunajai Centrālās bibliotēkas ēkai, kurā notika simpozijs un svētku noskaņā rotātajai pilsētai. Pasākumā piedalās visu paaudžu fotogrāfi un tas ir kā ikgadēji satikšanās svētki. Viesi balsoja par sev tuvāko izstādes darbu. Skatītāju simpātiju ieguva Edmunda Mieriņa un Tatjanas Stumbres kolekcijas.

Izstāde ir skatāma līdz decembrim, tā ir atvērta bibliotēkas darba laikā. Pasākumus atbalsta Ogres novada pašvaldība, SIA Fazer Latvija un VKKF.

 Informāciju sagatavoja

foto kluba “Ogre” vadītāja Dace Voitkeviča