Ogres Centrālās bibliotēkas bibliotekāre Sandra Nikolajeva saņem prestižo Voldemāra Caunes balvu

25.novembrī jau piecpadsmito reizi notika Liepājas pilsētas Centrālās zinātniskās bibliotēkas iedibinātās Voldemāra Caunes balvas pasniegšana. Voldemāra Caunes balva “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem” tiek piešķirta, lai izceltu un godinātu labākos bibliotekārus no visas Latvijas. Tie ir bibliotekāri, kuru aizrautība, radošums un grāmatu mīlestība iedvesmo bērnus un jauniešus lasīt.

Starp šī gada balvas laureātiem ir arī Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Sandra Nikolajeva, kuru kolēģi raksturo kā neizsīkstošu ideju krātuvi, radošu un aizrautības pilnu personību, kura prot bērnus aizraut ne tikai ar dažādām aktivitātēm, bet arī ar labestību un atvērtību. Kā atzīmēja balvas žūrija, kuru vidū ir arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktors Andris Vilks un LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, viņus pārliecināja gan Sandras Nikolajevas radošums, gan daudzveidīgā pieeja darbam ar bērniem un jauniešiem. Šogad balvu saņēma arī Liepājas pilsētas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiāles – Valtera bibliotēkas – bibliotekāre Inga Janaite.

Voldemāra Caunes balva tradicionāli tiek pasniegta Liepājas pilsētas Centrālās zinātniskās bibliotēkas dzimšanas dienā, kad ierasti notiek arī zinātniskā konference “Laiks. Cilvēki. Bibliotēka”. Šajā reizē ar aizraujošiem lasījumiem konferencē piedalījās dr.hist. Vita Zelče, dr.philol. Simona Sofija Valke, dr.art. Vēsma Lēvalde un Uldis Novickis.

Voldemāra Caunes balva uzskatāma par vienu no prestižākajām bibliotēkas nozares balvām Latvijā. Balva tika iedibināta 2007.gadā, kad Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka atzīmēja 230.gadskārtu. Godinot Voldemāra Caunes ieguldījumu bērnu bibliotekārajā apkalpošanā, izceltas tiek spilgtas personības, pašaizliedzīgi un motivēti profesionāļi, kuri ar misijas apziņu un mīlestību pret bērniem strādā vienā no vissvarīgākajām bibliotēku darba jomām.

Informāciju sagatavoja:

Aija Bremšmite, Ogres Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre