Tuvojas Digitālā nedēļa 2023

No 24. līdz 28.aprīlī Latvijā norisināsies Eiropas Digitālā nedēļa. To organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības partneriem.

 

Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas Savienības prasmju gada (#EuropeanYearOfSkills) un ALL Digital Weeks 2023 (#ADWeeks2023) ietvaros un šogad Latvijā notiks jau 14.reizi!

Eiropā ALL Digital Weeks 2023 norisināsies no 17.aprīļa līdz 7.maijam, tās ietvaros tiešraidē būs iespējams sekot līdzi atklāšanas un noslēguma pasākumiem, piedalīties dažādos konkursos un praktiski izmēģināt digitālo prasmju pašnovērtēšanas testus, kā arī būs iespējams piedalīties citos Eiropā organizētajos tiešsaistes pasākumos.

Atbilstoši Eiropas Komisijas un ALL Digital Weeks 2023 mērķiem, šogad Digitālajā nedēļā Latvijā paredzētas aptvert šādas tēmas:

  • Digitālās prasmes nodarbinātībai un pārkvalificēšanai,
  • Digitālās prasmes visiem, t.sk. dzimumu atšķirības mazināšanai,
  • Eiropas Digitālo kompetenču ietvars un digitālo prasmju sertifikācija,
  • Kiberdrošība un drošība internetā,
  • Nozaru digitālās prasmes (bibliotēku, transporta, veselības utt.),
  • Digitālās prasmes ilgtspējai un Zaļākai Eiropai,
  • Digitālo mediju lietotprasme.

Digitālā nedēļa 2023 tiek organizēta sadarbībā ar partneriem un reģionālajiem koordinatoriem visā Latvijā. Partneriem ir iespēja iesaistīties Digitālās nedēļas 2023 pasākumu plānošanā un īstenošanā.

Ogres Centrālā bibliotēka Digitālās nedēļas 2023 ietvaros piedāvās iespējas sekot līdzi centrālajiem notikumiem, kā arī iedzīvotājiem un bibliotēkas lietotājiem piedāvās vairākas klātienes aktivitātes.

Aicinām sekot informācijai www.ocb.lv, kā arī Ogres Centrālās bibliotēkas sociālo tīklu profilos Facebook, Twitter un Instagram.

Vairāk informācijas par Digitālo nedēļu www.eprasmes.lv.