LBB Vidzemes nodaļas 23. saiets – konference “Cilvēks – bibliotekārs, bibliotēkas lietotājs, iedzīvotājs” 2023. gada 11. augustā Ogrē

Ogres Centrālā bibliotēka šī gada 11. augustā rīko Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas 23. saietu – konferenci “Cilvēks – bibliotekārs, bibliotēkas lietotājs, iedzīvotājs”.

Digitālā transformācija, tehnoloģijas, mākslīgais intelekts, COVID-19 pandēmija un tās sekas, karš Ukrainā, enerģētikas krīze, globālā klimata krīze pasaulē un daudzi citi apstākļi vakar, šodien un rīt, tāpat kā visas citas nozares un to attīstību, ietekmē arī bibliotēkas. Bibliotēku nozares centrā ir cilvēks un tā vajadzības – gan bibliotēkas lietotājs, gan bibliotēkas darbinieks.

Saskaņā ar “Bibliotēku nozares stratēģiju 2023 – 2027”, bibliotēkas ir tās, kas veicina kopienu un sabiedrības sadarbību, izglītošanu, demokrātiskos procesus, kopienu stiprināšanu un noturību un nodrošina sabiedrības piekļuvi kvalitatīviem pakalpojumiem.

Lai diskutēto par būtisko un apspriestu svarīgo, Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas 23. saieta – konferences centrālais temats ir cilvēks – gan bibliotekārs, gan bibliotēkas lietotājs, gan ikviens iedzīvotājs. Konference iecerēta trīs blokos, kur katrā no tiem tiks apskatītas aktualitātes no dažādiem skatu punktiem.

Ar pasākuma programmu aicinām iepazīties ŠEIT.

Vairāk informācijas par organizatoriskiem jautājumiem saistītiem ar pasākuma norisi pieejama ŠEIT.

Lai pieteiktos Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas 23. saietam – konferencei, lūdzam aizpildīt reģistrācijas anketu ŠEIT.

Pasākumam aicinām reģistrēties līdz 3. augusta plkst. 23.59. Pēc norādītā laika vai, kad tiks sasniegts maksimālais pieteikumu skaits, reģistrācija tiks slēgta.

Uz Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas 23. saietu – konferenci aicināti Latvijas Bibliotekāru biedrības biedri, bibliotēku nozares profesionāļi un saskarnozaru speciālisti.

Pasākumu rīko Ogres Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību un Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļu. Pasākumu atbalsta Latvijas Bibliotekāru biedrība,  kafejnīca “Ilze”, SIA “Fazer Latvija”, SIA “Manas Garšas”, Kuģītis Gulbis un Accenture.

 

Ogres Centrālās bibliotēkas vārdā

direktore Jautrīte Mežjāne