Notiek petterapijas nodarbības bērniem

8.augustā Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā notika pirmā šis sezonas petterapijas nodarbība bērniem.

Nodarbība bija sen gaidīta un mīļa tikšanās ar sunīti Deiziju un viņas saimnieci – petterapeites asistenti Solvitu. Četru gadu laikā abas kļuvušas ne tikai par “Ķepa uz grāmatas” nodarbību īstenotājām, bet arī īstiem draugiem. To apliecināja arī Deizijas prieks par ierašanos bibliotēkā un ļaušanās apkampieniem.

Pirmajā petterapijas nodarbībā “Ķepa uz grāmatas” 8-10 gadus veci bērni iepazinās cits ar citu un draudzīgo Deiziju. Bērni veica vecumam atbilstošus lasīšanas uzdevumus, pārrunājot dažādus jautājumus un minot mīklas.

Bērni iemācījās vienkāršākās suņu dresūras pamatkomandas un trikus, baroja Deiziju ar karoti un nodarbības beigās sastapa eksotisko un miermīlīgo bārdaino agāmu Genu, kas arī ceturto gadu pēc kārtas ciemojas bibliotēkā, palīdz pārvarēt bailes un veicina bērnos interesi iepazīt netradicionālus mājas mīluļus.

Šā gada augustā tiks īstenotas 10 petterapijas nodarbības bērniem vecumā no 8 līdz 10 gadiem gan Ogres Centrālajā bibliotēkā, gan tās filiālē – Ogresgala bibliotēkā.

Petterapijas nodarbības tiek īstenotas Ogres Centrālās bibliotēkas izstrādātā un Ogres novada pašvaldības apstiprinātā projekta “Ķepa uz grāmatas: petterapijas nodarbības bērniem” aktivitātes “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu papildu aktivitāšu veikšanai Ogres novada pašvaldības iestādēm” ietvaros.