“Grāmat-koka” tikšanās kopā ar Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja vadītāju Anitu Streili

8.novembrī Ogres Centrālās bibliotēkas Jauniešu literatūras lasītavā norisinājās trešā “Grāmat-koka” tikšanās. Uz sarunu bija aicināta Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja vadītāja Anita Streile.
Anita Streile ir dzimusi lielvārdiete un sevi viennozīmīgi uzskata par savas pilsētas un valsts patrioti. Ne tikai Lielvārdes, bet arī Ogres novada iedzīvotāji var lepoties, ka tieši šī pilsēta ir īpaša, jo saistāma ar mūsu tautai tik nozīmīgiem simboliem – tautas varoni Lāčplēsi un tradicionālo latviešu tautastērpa elementu – Lielvārdes jostu.
Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja vienu no Lielvārdes jostām apskatīt arī klātienē, uzzināt par tās nozīmi, veidiem, kā arī pielaikot. Katra Lielvārdes josta ir īpaša un unikāla ar savu izskatu un latvju zīmju rakstiem – tos iespējams skaidrot dažādos veidos.
Sarunā Anita Streile stāstīja arī par savu darbu Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā, par to, kāds bijis ceļš līdz darbam muzejā un viņas pieredzi. Anita Streile klātesošos iepazīstināja arī ar muzeja piedāvājumu apmeklētājiem ekskursiju laikā, kā arī ar klātesošajiem diskutēja par eposa “Lāčplēsis” autora Andreja Pumpura personību un dzīvesgājumu.