Arī šogad Voldemāra Caunes balvai nominante no Ogres Centrālās bibliotēkas

24.novembrī Ogres Centrālās bibliotēkas speciālistes piedalījās Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 246. gadskārtējā konferencē “LAIKS. CILVĒKI. BIBLIOTĒKA”, kurā tika pasniegta arī Voldemāra Caunes balva “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”. Nominantu vidū bija arī Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre Līga Beināre.

Konferenci atklāja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba. Par Frīdriha un Lagarda apgādu un grāmatnīcu liepājā, izdevējdarbību, starptautiskajiem tīklojumiem un sabiedrības pārmaiņām 18. gadsimtā stāstīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pētnieks Pauls Daija. LNB vadošā pētniece Jana Dreimane konferences dalībniekus uzrunāja ar prezentāciju “Krišjāņa Valdemāra “300 stāsti” un to atbalsis latviešu kultūrā”, bet Kurzemes Humanitārā institūta pētniece Sigita Ignatjeva ar prezentāciju “Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas celšana birģermeistara Jirgena Šmita acīm (1733–1748)”. Par Karotu, tās pirmsākumiem, leģendām un patiesībām stāstīja vēstures pētnieks Juris Raķis. Konferences noslēgumā notika Voldemāra Caunes balvas “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem” pasniegšana. Šī gada balvas ieguvējas ir Dienvidkurzemes novada Virgas pagasta Purmsātu bibliotēkas vadītāja Krista Auzniece un Preiļu novada Rušonas pagasta Kastīres bibliotēkas vadītāja Silvija Kotāne. Lai arī Ogres Centrālās bibliotēkas pieteiktā pretendente Līga Beināre balvu neieguva, viņas veikto darbu lasīšanas veicināšanā un literatūras popularizēšanā novērtē gan bērni, gan viņu vecāki un pedagogi.

***

Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas 246. gadskārtas konference “Laiks. Cilvēki. Bibliotēka” tika rīkota Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Ceļā uz “Latviešu grāmatai 500” Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad” ietvaros.