Ogres Centrālajā bibliotēkā viesojas reperis ZEĻĢIS

23.janvārī Ogres Centrālās bibliotēkas Jauniešu literatūras lasītavā norisinājās 2024. gada pirmā “Grāmat-koka” tikšanās. Jauniešu literatūras lasītavā pulcējās jaunieši, kuri bija nākuši satikt un iepazīt savu novadnieku – lēdmanieti, repa cīņu “371 Battle” finālistu, “Zelta mikrofons” 2023. gada nominantu, reperi ZEĻĢI.

“Grāmat-koka” tikšanās sākās ar zināšanu pārbaudi viktorīnā “Vai Tu pazīsti latviešu hiphopu?”. Kā jau tas bija gaidāms, vislabāk tajā veicās ZEĻĢIM, kurš atbildēja pareizi uz visiem jautājumiem, bet ļoti zinoši mūzikā bija arī jaunieši. Pēc spēles mākslinieks izstāstīja savu stāstu par to, kā sācies viņa ceļš hiphopā un kā viņš nonācis pie savām pirmajām dziesmām.
Vakara gaitā ZEĻĢIS aizrāva klātesošos ar savu harizmu, asprātību un lielisko stāstnieka talantu. Klātesošie uzzināja, cik liela nozīme viņa dzīvē ir mūzikai, kādi ir viņa mērķi un virsotnes, kuras gribētu sasniegt. Reperis labprāt atbildēja uz jauniešu jautājumiem par dažādām tēmām, kā arī iesaistījās diskusijās.
Īpašs pārsteigums visiem pasākuma apmeklētājiem bija brīdis, kad ZEĻĢIS noskaitīja sev tuvāko Imanta Ziedoņa dzejoli “Viegli”, kuru iemācījās no galvas, vēl pamatskolā ejot.
ZEĻĢIS atzina, ka runas māksla un ķēriens rakstot vārdus savām dziesmām noteikti ir bijis arī grāmatu nopelns, jo bērnībā grāmatas bijušas ļoti tuvas. Īpaši aizrāvusi fantastika – Džoannas K. Roulingas Harija Potera sāga un Džordža R. R. Mārtina grāmatu sērija “Dziesma par ledu un uguni”, pēc kuras vēlāk tapis seriāls “Troņu spēles”. Mākslinieks aicināja jauniešus vairāk lasīt un sevi pilnveidot, kā arī nebaidīties doties savu mērķu virzienā.
Liels paldies ZEĻĢIM par savējo sajūtas radīšanu, vienkāršību un patiesumu, kā arī spēju iedvesmot!
Paldies visiem pasākuma apmeklētājiem!
Jauni pārsteigumi un tikšanās “Grāmat-kokā” jau februārī!