Aizvadīta Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

Ik gadu Latvijas svētku nedēļā visās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs tiek atzīmēta Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Tas ir starptautisks projekts, kas Latvijā norisinās jau 25. reizi, un tā galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana.

Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi iededz sveces,  kopā lasa izvēlēto grāmatu un rīko citas radošas aktivitātes.

Šogad Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēma bija “Ziemassvētki Ziemeļvalstīs”. Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā 15. novembra vakarā tika iedegtas lampiņas īpašā svētku pasākumā “Hallo, Ziemassvētku vecīt?”.

Sākotnēji pasākuma dalībnieki izgreznoja savas cepures, lai tumsā būtu pamanāmi. Vēlāk Ērika Kūļa stāsta varoņi Riķis un Niķis centās noskaidrot, cik Ziemassvētku vecīši nepieciešami Rū pilsētai. Tad mazie pasākuma apmeklētāji spēlēja rūķu atpazīšanas spēli un dejoja cepuru deju, piedalījās viktorīnā par Ziemassvētku tradīcijām, kopīgi dziedāja dziesmas, sacerēja vēstuli Ziemassvētku vecītim, bet noslēgumā cienājās ar veselīgiem našķiem – medusmaizītēm, dzērvenēm, āboliem – un sildījās pie zāļu tējas krūzes.